„Môj čas nadišiel," potvrdil končiaci Chad Mendes


Dlhoročná stálica pérovej váhy oficiálne potvrdila svoj odchod do športového dôchodku.

O Mendesovom ukončení kariéry sa hovorilo už po jeho prehre s Alexandrom Volkanovskim na turnaji UFC 232 v decembri 2018. Sám Mendes však túto informáciu nechcel potvrdiť a až doteraz mlčal.

Mlčanie Chad Mendes prelomil v uplynulom týždni. Mendes sa vo veku 34 rokov rozhodol oficiálne oznámiť ukončenie svojej profesionálnej kariéry.

„Chcel som na chvíľu ustúpiť do úzadia, aby som si všetko nechal prejsť hlavou a ubezpečil sa, že moje pocity sa nezmenia. A nezmenili sa," napísal Mendes v oficiálnom stanovisku poskytnutému ESPN. „Môj čas jednoducho nadišiel. Nemám žiadne výčitky, nič neľutujem. Boli to skvelé roky."

Väčšinu svojej kariéry strávil Mendes v tíme Alpha Male, po boku Urijaha Fabera, ktorý sa len včera víťazne vrátil do zápasového kolotoča. Mendes mal silný základ vo wrestlingu, no veľmi nebezpečný bol aj v postoji, o čom svedčí hneď 6 víťazstiev na KO v UFC. 

Mendes trikrát zápasil o opasok UFC. Dva razy ho zdolal Jose Aldo, no najmä ich odvetný súboj sa zaradil medzi klasiky, a raz Mendes nestačil na Conora McGregora.

Po ukončení kariéry sa Mendes bude venovať podnikaniu v oblasti poľovníctva a rybárstva. Pri tejto svojej záľube už v posledných rokoch trávil azda všetok svoj voľný čas a teraz sa z toho stane jeho priorita.

„S Chadom som pracoval posledných 11 rokov a je mi cťou, že sa z neho stal jeden z mojich najlepších priateľov. Veľmi ma teší, že po úžasnej kariére končí po vlastnom rozhodnutí a teraz sa môže venovať rodine a práci," povedal pre portál MMAFighting.com Mendesov manažér Jeff Meyer.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play