Hrať vabank bola vždy moja parketa, hovorí Michal Martínek


Ak sa povie jednotka na svetovom poli MMA, azda nikomu nenapadne nič iné ako UFC. A práve tu má namierené šampión Oktagon MMA Michal Martínek, ktorý dostal možnosť zabojovať o zmluvu s americkou ligou.

Aj keď Michal nepatrí medzi mohutné ťažké váhy, po zmenách v tréningu a výžive sa z neho stala najväčšia hrozba v doterajšej kariére. „Co se tyče fyzické přípravy, tak se jedna z mé stránky o top životní formu, co jsem kdy měl. Mám speciální trenéry na fyzickou přípravu (Michal Bretenar), se kterým jsem zvětšil kapacitu plic na nádech a výdech cca o 2 litry na jeden nádech a výdech.“ Martínek aj vďaka tomu zlepšil s trénerom Michalom Siručkom kondíciu na maximálnu úroveň a tak sa už nemusí obávať vyčerpania.  

„Díky této kombinaci vážím 110 kg, ale mám o 40% lepší fýzu a sílu, než jsem měl, když jsem dříve vážil 102 kg.“ Zástupca Reinders MMA má za sebou taktiež tri tvrdé kempy, keď dvakrát zavítal do Švédska a taktiež navštívil Karlosa Vémolu v London Shootfighters. 

30. júla ale čaká Martínka určite najväčšia prekážka v kariére. V programe Dana White´s Contender Series totiž bude čeliť Rodrigovi Nascimentovi z Brazílie. Ten má, rovnako ako Michal, 6 ukončení v pred limitom a jeho bilancia činí 6-0. „Je to velký chlapík, 196 cm a nějakých 115 kg by měl vážit. Takže nádhera, když velkej člověk spadne na zem, delá to hezký, pořádny zvuk. Je to dobrý boxer a má dobře brazilské jiu-jitsu,“ hodnotí súpera český reprezentant, ktorý s Brazílčanom rozbehnú celú Contender kartu. „Jsem už teď ready kdekoliv a kdykoliv. Ale jsem i rád, že uvidím ostatní zápasy a pořádný borce.“

Samozrejme, okrem najlepších súbojov v klietke je UFC aj jednotkou v boji za čisté MMA bez podporných látok. Svoje o tom vie aj Martínek. „Dělali mi testy na všechno - krevní obraz, nemoci, steroidy, oční testy a rezonance mozku.“ Aj tu sa tak iba potvrdzuje úplná profesionalita už na tom najnižšom stupni.

Najťažšie kroky tak už má Martínek za sebou a do Las Vegas si to ide poriadne užiť! „Na zápas se těším, vrátím mu tu rutinu. Nikdy jsem se nebál úderu nebo submise v reálným fightu. Vždy jsem měl obavy, že přijdu o fýzu o které vím, ze teď nepřijdu,“ prezrádza Michal a dodáva, že nervozitu pociťuje jedine z prispôsobenia sa časovému pásmu, kdeže do USA prilieta iba 4 dni pred zápasom.

Neostáva nám tak nič iné, ako Michalovi držať palce na ceste za svojim snom, pričom už teraz vieme, že nebudeme jediní! „Snem každého profi zápasníka je zápasit ve velkých zemích. Píšou mi lidi z Francie, z Peru, z Holandska, z USA, z Anglie a Švédska, že mi drží palce. Je to krásná, adrenalinová bomba tenhle zapas . Vabank - play off, to byla vždy moje parketa. Jak říkal Ondra Novotný, ego maniak. Užívám si to.“

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play