Ani lekár nechápe, ako to Santos zvládol: „Nemám pre to žiadne vedecké vysvetlenie."


Santosovi budú napokon operovať obe kolená. Jeho lekár pritom nechápe, ako mohol bojovník zápasiť v takom zdravotnom stave celých 25 minút.

Zranenie Thiaga Santosa v úvode hlavného zápasu UFC 239 ihneď nevyzeralo dobre. Santos mal značné problémy a len málokto mu v prvom momente dával šancu vydržať až do záverečného klaksónu. Navyše, keď bol jeho súperom Jon Jones.

Santos si ale svojím húževnatým výkonom získal srdcia fanúšikov. Nielenže zvládol 5-kolový súboj, no dokonca siahal na víťazstvo. Veď podľa názoru jedného z troch bodových arbitrov duel vyhral pomerom 48-47.

Arénu už však Santos opúšťal na invalidnom vozíku. Hneď prvé vyšetrenia ukázali, že "Marreta" si roztrhol doslova všetky väzy v ľavom kolene. Teraz sa potvrdili aj ďalšie podozrenia a rozsah Santosových zranení je ešte väčší. Brazílskeho bojovníka dnes okrem operácie ľavého kolena čaká tiež zákrok na jeho pravom kolene, na ktorom mu budú operovať meniskus.

Lekár, ktorý Santosa vyšetroval, nerozumel tomu, ako mohol "Marreta" s takýmto stavom bojovať až do úplného konca zápasu. Jediným vysvetlením je vraj Santosova vôľa nevzdať sa a bojovať. „Nie je to normálne. To musela byť čisto jeho hlava. Nemám pre to žiadne vedecké vysvetlenie."

Santosa čakajú obe operácie už dnes v Los Angeles.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play