Leon Edwards po presvedčivom výkone vyzval Masvidala


San Antonio hostilo ďalší turnaj zo série UFC on ESPN. Hlavný ťahákom večera bol súboj elitných welterových váh Rafaela dos Anjosa a Leona Edwardsa. Po 5-kolovej bitke sa nakoniec z triumfu radoval Edwards, ktorý ovládol až štyri z piatich kôl a výrazne sa tak priblížil k titulovej šanci.

“Cítim sa výborne. Mám na konte 8 vyhratých zápasov v rade, v jednej z najťažších divízií tohto športu. Chcel by som niečo odkázať tomu chytrákovi Jorge Masvidalovi: zober zápas so mnou, poďme na to, nie si na mojej úrovni. Urobme tento duel.”

Edwards po dominantnom výkone zdôraznil, že má iba 27 rokov a stále sa má čo učiť. Cíti pritom, že po takomto víťazstve nad bývalým šampiónom mu už nič nebráni dosiahnuť na vrchol. Jeho posledná prehra pritom prišla pred štyrmi rokmi, keď podľahol Kamaru Usmanovi. A práve s terajším šampiónom by rád zasa Edwards zápasil. Na prvom mieste je ale po spoločnej potýčke Masvidal.

Jorge to ale zatiaľ na spoločný duel nevidí, čo potvrdil na sociálnej sieti Twitter. “Je rozdiel uspať vysoko postaveného protivníka a uspať fanúšikov v publiku,” reagoval a doplnil, že po výhre nad Askrenom mu bol sľúbený titulový duel. “Nevyzývajte ma, kým nebudem mať opasok.”

Brit s jamajskými koreňmi tak zrejme dostane inú výzvu, akou je Masvidal. Keďže na titulovú možnosť to taktiež nevyzerá a na programe dňa je duel Covington vs Lawler, do úvahy pripadá duel s Tyronom Woodleym. Uvidíme teda, kam povedú Edwarsové kroky.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?