Jiří Procházka proti šampiónovi Bellatoru? Možno už na konci tohto roka

Jiří Procházka má podľa japonských médií veľkú šancu na duel s vysoko postaveným zápasníkom organizácie Bellator. A pokojne to môže byť rovno šampión poloťažkej a ťažkej váhy.

Spolupráca organizácií Rizin a Bellator funguje už dlhšiu dobu. Bellator v závere roka 2018 vyslal do Japonska svojho vtedajšieho šampióna bantamovej váhy Darriona Caldwella, aby si zmeral sily s kráľom Rizinu Kyojim Horiguchim. Rizin sa zas odvďačil tým, že odveta sa konala na americkej pôde pod hlavičkou Bellatoru.

A dobré vzťahy medzi týmito dvoma organizáciami by mohli zaručiť ďalšie skvelé súboje. Najstarší japonský športový denník Nikkan Sports tvrdí, že podľa jeho zdrojov by sa 29. decembra mohli v hlavnom zápase večera v Super Saitama Aréne stretnúť dve legendy, Fedor Emelianenko a Quinton "Rampage" Jackson.

Podľa Nikkan Sports je však v hre aj český šampión Rizinu Jiří Procházka. Ten by sa mohol o dva dni na to v dueli šampiónov stretnúť so súčasným vládcom poloťažkej a ťažkej váhy Bellatoru Ryanom Baderom. V prípade, že by stroskotali rokovania o vyslaní Badera, je údajne možnosťou aj duel s Philom Davisom, bývalým šampiónom.

Tradičný novoročný turnaj je v Japonsku najprestížnejším MMA podujatím roka. To, že Rizin chce pre tento galavečer zariadiť veľký súboj pre Procházku, je ďalšou ukážkou toho, aké meno si "Denisa" vytvoril v krajine vychádzajúceho slnka.
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť