Dnes sa začali Majstrovstvá Sveta IFMA v Muay Thai v Thajsku aj so slovenskou výpravou


Dnes v thajskom meste Bangkok slávnostne otvorili Majstrovstvá Sveta v Muay Thai najprestížnejšej organizácie IFMA.

Na tomto šampionáte sa predstaví 102 krajín s viac ako 600 zápasníkmi z 5 kontinentov.

Slovensko a Slovenská MuayThai Asociácia vyslala silnú 5-člennú reprezentáciu do A kategórie.

Na čele reprezentácie stoji 23-ročná Monika Chochlíková, naša najúspešnejšia zápasníčka, ktorá minulý rok získala zlato na Majstrovstvách Európy IFMA v Prahe.

Takže aj napriek tomu, že má na konte ešte len 12 zápasov v thaiboxe, patrí medzi našich najväčších ašpirantov na zisk medaily.

Už v pondelok ju v osemfinále preverí šampiónka z Honk Kongu, Hoi Ling Kwok.

Druhá ženská zástupkyňa v slovenskom týme je vychádzajúca hviezda z bratislavského Hanuman Gym Bratislava, Lucia Szabová.

Tá prevažne zápasí doma na Hanuman Cupoch, kde sa jej darí, no toto bude pre ňu prvé väčšie IFMA podujatie. 

Lucia je tvrdá zápasnička, ktorej pravidlá thaiboxu úplne sedia, takže predstavuje ďalšie veľké naše želiezko v ohni v boji o medaily.

Už zajtra taktiež nastúpi v osemfinále so súperkou Elisabeth van der Molen z Peru.

Medzi mužmi nás bude zastupovať aj Marco Novák, momentálne jeden z našich najlepších thaiboxerov, ktorý boxoval s menami ako Pakorn alebo Varats.

Marco má výbornú kondičku, ktorú ukazuje hlavne v 5-kolových zápasoch. Je tvrdý, má výbornú výšku aj techniku a dokáže udávať tempo zápasu.

V šestnáštfinále už zajtra nastúpi proti Luisovi Passosovi z Portugalska.

Ďalši zástupcom je Lukáš Mandinec z Victory Gym Trenčín. Lukáš je skúsený a tvrdý borec s viac ako 70 zápasmi, ktorý ťaží v zápasoch zo svojej sily a klinču.

A to by mu mohlo aj na tomto šampionáte pomôcť. Do prvého zápasu nastúpi utorok a to proti súperovi z Indie, Anil Kumar Mehtovi.

Posledným reprezentantom je Tomáš Tadlánek, taktiež z Victory Gym Trenčín. Tomáš je aktuálna svetová jednotka v K1 WAKO, ale aj napriek tomu mu thaibox sedí viac.

Má výborné kolená a výbornú výšku na svoju váhu. V utorkovom úvodnom zápase sa postaví proti Marcovi Ccanto z Peru.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play