UFC San Antonio: Andrei Arlovski stanovil hneď niekoľko rekordov


Andrei Arlovski (28-18 MMA, 17-12 UFC) už stihol od svojho návratu do UFC v roku 2014 solídnych  16 zápasov. Momentálne má síce nepriaznivé skóre 7-8 (s jedným no-contest), no treba povedať, že sa stretával s elitou ťažkej váhy ako je Miocic, Overeem, či Ngannou.

Legendárny „The Pit bull“ si na víkendovom UFC on ESPN 4 strihol po jedenástich rokoch odvetu s Benom Rothwellom (36-12 MMA, 6-6 UFC), a opäť zo vzájomného duelu odchádzal ako víťaz.

Bývalý šampión ťažkej váhy UFC má na konte už 17 víťazstiev v divízii, čo je doterajší rekord. Okrem toho v poslednom zápase vyslal na Rothwella 152 signifikantných úderov, čím vytvoril nový rekord pre trojkolový zápas v ťažkej váhe UFC.

Aby toho nebolo málo, celkový čas, ktorý Arlovski strávil v klietke UFC presahuje štyri a pol hodiny, konkrétne 4:33:13, čo je samozrejme najviac v divíznej histórii.

Hovorí sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš, no Arlovski vo veku 40 rokov ukazuje, že to nemusí byť celkom tak. Bojovník a komentátor Dominick Cruz žasol nad tým, aké kombinácie, a s akou ľahkosťou Arlovski produkoval. Podotkol, že v minulosti to bolo hlavne o tom, trafiť ten jeden knokautový úder. Teraz sa však časy zmenili, a výsledkom je 152 signifikantných úderov, ktoré narobili na tvári Rothwella veľa škody.

Sám Arlovski sa v jednom z rozhovorov vyjadril, že ho čaká ešte niekoľko rokov kariéry. Uvidíme teda, čo mu prinesie budúcnosť.

Foto: Getty Images

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?