UFC San Antonio: Andrei Arlovski stanovil hneď niekoľko rekordov

Andrei Arlovski (28-18 MMA, 17-12 UFC) už stihol od svojho návratu do UFC v roku 2014 solídnych  16 zápasov. Momentálne má síce nepriaznivé skóre 7-8 (s jedným no-contest), no treba povedať, že sa stretával s elitou ťažkej váhy ako je Miocic, Overeem, či Ngannou.

Legendárny „The Pit bull“ si na víkendovom UFC on ESPN 4 strihol po jedenástich rokoch odvetu s Benom Rothwellom (36-12 MMA, 6-6 UFC), a opäť zo vzájomného duelu odchádzal ako víťaz.

Bývalý šampión ťažkej váhy UFC má na konte už 17 víťazstiev v divízii, čo je doterajší rekord. Okrem toho v poslednom zápase vyslal na Rothwella 152 signifikantných úderov, čím vytvoril nový rekord pre trojkolový zápas v ťažkej váhe UFC.

Aby toho nebolo málo, celkový čas, ktorý Arlovski strávil v klietke UFC presahuje štyri a pol hodiny, konkrétne 4:33:13, čo je samozrejme najviac v divíznej histórii.

Hovorí sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš, no Arlovski vo veku 40 rokov ukazuje, že to nemusí byť celkom tak. Bojovník a komentátor Dominick Cruz žasol nad tým, aké kombinácie, a s akou ľahkosťou Arlovski produkoval. Podotkol, že v minulosti to bolo hlavne o tom, trafiť ten jeden knokautový úder. Teraz sa však časy zmenili, a výsledkom je 152 signifikantných úderov, ktoré narobili na tvári Rothwella veľa škody.

Sám Arlovski sa v jednom z rozhovorov vyjadril, že ho čaká ešte niekoľko rokov kariéry. Uvidíme teda, čo mu prinesie budúcnosť.

Foto: Getty Images




Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda