Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápase

Svet bojových športov dnes zasiahla smutná správa. Vo veku 28 rokov zomrel ruský boxer Maxim Dadashev (13-1). Osudným sa mu stali zranenia hlavy, ktoré utrpel v zápase s Portoričanom Subrielom Matiasom (14-0).

Súboj zastavil roh Dadasheva po 11. kole, keď svojho zverenca tréner Buddy McGirt ešte v ringu prosil o stopnutie. "Ak tak neurobím, rozhodca to urobí." Poď, Max. Prosím,“ hovoril mu McGirt. Dadashev dokonca pokrútil hlavou, keď mu McGirt povedal, že zápas zastavil.

Ruský boxer bol po zápase prevezený do nemocnice v Marylande, kde podstúpil operáciu krvácania do mozgu. V sobotu lekári uviedli, že utrpel vážne poškodenie mozgu a jeho smrť bola potvrdená dnes, t. j. v utorok.

Foto: Scott Taetsch/Getty Images
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť