Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápase


Svet bojových športov dnes zasiahla smutná správa. Vo veku 28 rokov zomrel ruský boxer Maxim Dadashev (13-1). Osudným sa mu stali zranenia hlavy, ktoré utrpel v zápase s Portoričanom Subrielom Matiasom (14-0).

Súboj zastavil roh Dadasheva po 11. kole, keď svojho zverenca tréner Buddy McGirt ešte v ringu prosil o stopnutie. "Ak tak neurobím, rozhodca to urobí." Poď, Max. Prosím,“ hovoril mu McGirt. Dadashev dokonca pokrútil hlavou, keď mu McGirt povedal, že zápas zastavil.

Ruský boxer bol po zápase prevezený do nemocnice v Marylande, kde podstúpil operáciu krvácania do mozgu. V sobotu lekári uviedli, že utrpel vážne poškodenie mozgu a jeho smrť bola potvrdená dnes, t. j. v utorok.

Foto: Scott Taetsch/Getty Images

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!