"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika Chochlíková


Od 19. do 28. júla sa v thajskom Bangkoku konali Majstrovstvá sveta v Muay Thai asociácie IFMA.

Slovensko reprezentovalo 5 zápasníkov (Chochlíková M., Szabová L., Novák M., Mandinec L., Tadlánek T.), ale v neskutočnej konkurencii viac ako 600 zápasníkov z 99 krajín sa podarilo priniesť na Slovensku medailu len jednému nášmu zápasníkovi. V celkovom hodnotení štátov skončilo Slovensko na 22.mieste z 99 krajín!

Medailu priniesla naša najlepšia a najúspešnejšia zápasníčka posledných rokov, Monika Chochlíková.

Tá získala bronzovú medailu po 2 vyhratých zápasoch nad súperkami z Hong Kongu a Ukrajiny.

"Mojim cieľom na turnaji bolo strhnúť každú súperku. A to sa mi aj podarilo. Vďaka tomu som vyhrala prvé zápasy." opisuje svoj osemfinálový a štvrťfinálový zápas Chochlíková.

Až v semifinále ju zastavila súperka z Vietnamu, ktorá sa nakoniec stala Majsterkou Sveta a bola vyhlásená ako Najlepšia Zápasníčka turnaja.

Ale podľa videa a mnohých odborníkov semifinálový zápas mala vyhrať naša reprezentantka, bohužiaľ rozhodcovia boli iného názoru.

"Semifinále bol pre mňa najtechnickejši zápas aký som v mojej kariére mala, záležalo na každom detaile. Výsledok ma mrzí, keďže som sa snažila pre výhru urobiť všetko. Ale aj napriek tomu som veľmi spokojná so svojim výkonom. Boli to boli moje prvé Majstrovstvá Sveta v thajskom boxe." hovorí 23-ročná zápasníčka z Victory Gym Trenčín.

"Táto medaila predstavuje pre mňa môj najväčší športový úspech. Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola, preto si túto medailu neskutočne cením." hodnoti svoj úspech Monika.

Bronzová medaila z Majstrovstiev Sveta IFMA predstavuje prvú ženskú medaila a jedinú medailu za posledných 10 rokov, ktorá sa podarila priniesť z takéhoto významného podujatia na Slovensko!


Videoblog Moniky Chochlikovej z posledných 10 dní prípravy na MS v Thajsku.
 

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť