Dočká sa Bratislava súboja Buday vs. Martínek? Je to ďalší logický zápas, hovorí Ondřej Novotný


Šampión ťažkej váhy organizácie Oktagon MMA Michal Martínek (7-1) žiaľ v šou Dana White's Contender Series neuspel, a tak sa naskytá logická otázka – čo ďalej?

Potenciálny vyzývateľ šampióna mal vzísť zo zápasu Buday vs. Dittrich, no ten sa pre zranenie slovenského bojovníka neuskutočnil. „Nás to strašne mrzí, že tu Dan Dittrich nemohol zápasiť,“ povedal promotér Ondřej Novotný na tlačovke po turnaji Oktagon 13 a pokračoval: „Dan Dittrich má strašnú smolu, my sme sa fakt snažili, vystriedali sme za 48 hodín asi 12 mien...“

Nebol to však prvý zrušený Dittrichov zápas, a tak je presun súboja s Budayom na nasledujúci turnaj Oktagon 14 otázny. „Obávam sa, že v Bratislave to nebude. My sme to ponúkli hneď, ale Dan je strašne dlho v príprave. Zrušili mu zápasy trikrát za sebou. Nikto z nás si to nevie predstaviť, že tí chlapci, ktorí ešte neberú tak veľké peniaze, aby vyžili celý rok z jedného alebo dvoch zápasov, tak sa trikrát za sebou pripravujú po dvoch mesiacoch a trikrát za sebou ti to niekto zruší. To znamená, že máš trikrát za sebou sex bez vyvrcholenia, a to ťa trošku akoby s*re. Takže nechceš to zažiť štvrtýkrát. A Dan Dittrich mi niečo podobné povedal, takže ja dúfam, že sa napríklad rozhodne inak, ale keď nie, tak budeme musieť ísť ďalej,“ hovorí Novotný.

Ako to teda bude s turnajom v Bratislave, ktorý je na pláne 14. septembra? „Martin Buday by mal byť v poriadku. Dan kvôli iným veciam nesúhlasil s preložením zápasu,“ zhrnul vyššie uvedené spolumajiteľ Oktagon MMA.

V čase tlačovky k Oktagonu 13 ešte celá česko-slovenská MMA komunita držala palce Michalovi Martínkovi, aby získal zmluvu s UFC. To však nevyšlo, no promotéri počítali aj s touto možnosťou.

„Keby sa Michalovi Martínkovi nepodarilo uspieť a Dan by nemohol ísť, tak Buday vs. Martínek je ďalší logický zápas,“ uzatvára Ondřej Novotný tému ťažkých váh Oktagonu.

EDIT: Na turnaji Oktagon 14 v Bratislave napokon bol ohlásený zápas Buday vs. Dittrich! Víťaz tohto duelu si tak zrejme do konca roka zmeria sily so šampiónom Michalom Martínkom.

Foto: šport.sk/reindersmma.cz

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play