Milan Ďatelinka nemal žiadne iné východisko, iba vyhrať

Pre domáce publikum azda najočakávanejší duel večera Oktagon 13, taký bol stret Milana Ďatelinku s Vaškom Mikuláškom. Už pred duelom sme videli medzi oboma bojovníkmi iskrenie, ktoré vyvrcholilo v klietke. Tu už ale Ďatelinka ukázal, že mu patrí budúcnosť v strednej váhe a duel ukončil v prvom kole.

“Pred súbojom som sa sústredil iba sám na seba,” prezrádza Ďatelinka. “Na to, čo som natrénoval, ako som tvrdo drel, ako chcem veľmi vyhrať a nekompromisne som si šiel za tým. Hlavu som si nastavil tak, že nebolo žiadne iné východisko, iba vyhrať.”

Taktika pred súbojom bola jasná, držať to v postoji a až keď by super zatlačil, rozmýšľať o prechode na zem. Tam sa nakoniec bojovníci aj dostali, Ďatelinka ale aj tu ukázal svoje schopnosti. “Nejako sme sa dostali na seba. Vašek ma tam chcel asi zviazať a vtedy som zakročil a prehodil ho cez seba.”

Ďatelinka tak po rear-naked choku natiahol svoju sériu výhier na 3. A presne žilinský odchovanec je bojovník, ktorý keď sa sústredí iba na MMA, každým dňom rastie. Mladý talent ale aj napriek hladkej výhre ostáva pri zemi. “Nehovorím, že je to nejaký úspech, určite je na čom pracovať. Budem sa snažiť, aby to zostalo na víťaznej vlne, aj keď k životu patria aj prehry, čo si ale pripúšťať nebudeme.”

Po výhre pritom neoslavovala iba Žilina, ale aj Poľsko, kde chodí Milan už pravidelne na kemp. To, že patrí klub Ankos medzi európsku špičku dokazuje aj fakt, že nie len Ďatelinka, ale aj Muradov a Borodáčová, ktorí absolvovali poľskú prípravu, taktiež zvládli svoje súboje. “Sú tam výborní tréneri, výborní sparingovia, výborný kolektív… Určite sa sem budem vracať pred každým zápasom!”

Po náročnom víkende si Milan dáva zaslúženú pauzu, ale čoskoro sa vráti do tréningového rytmu. Koncom roka si chce totiž zasa nasadiť rukavice.
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť