Antonina Shevchenko po zápase s Pudilovou: „Nečakala som, že bude zápasiť takto grapplersky. Myslela som, že budeme bojovať v postoji“


Na sobotňajšom  UFC on ESPN 5 v Newarku sa do akcie vrátila aj jediná česká bojovníčka v UFC Lucie Pudilová, ktorej však zápas nevyšiel podľa predstáv. Antonine Shevchenko podľahla v druhom kole na submission (rear-naked choke), keď súboj odmietla vzdať a nechala sa „uškrtiť“ do bezvedomia.

Shevchenko trafila až 36 zo 44 úderov, čo predstavuje presnosť 82 percent, no kľúčový moment súboja prišiel nakoniec na zemi.

„Cítim sa skvele. Je to veľké víťazstvo. Nemala som pocit, že ten lakeť bol tvrdý, ale vedela som, že krvácam,“ tvrdí Shevchenko o dobre trafenom lakti zo strany Pudilovej.  „V prvom kole som videla, že je dosť otvorená na submissions, tak som to skúsila. Cítila som, že bola mimo,“ hovorí o ukončení.

Shevchenko bola prekvapená prístupom, ktorý Pudilova zvolila. „Nečakala som, že bude zápasiť takto grapplersky. Myslela som, že budeme bojovať v postoji. Hneď, ako začala klinčovať som pochopila, že nechce bojovať v postoji. Myslela si, že so mnou dokáže zápasiť. Ukázala som jej, že som v klinči tiež silná.“

Aké má teraz Shevchenko ďalšie plány? „Chcem sa vrátiť čo najskôr. Každý boj mi dáva motiváciu. Chcem sa dostať na vrchol divízie. Tam idem,“ uzatvára kirgizská bojovníčka.

Foto: Instagram/antoninapantera

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?