Fabricio Werdum má v pláne poraziť Francisa Ngannoua: Ukončím ho na zemi


Fabrico Werdum má smelé plány, ktoré by rád splnil po vypršaní dopingového trestu.

Bývalý šampión ťažkej váhy UFC a veterán organizácií Pride či Strikeforce Fabricio Werdum si v súčasnosti odpykáva trest za pozitívny dopingový nález z mája 2018. 42-ročný Brazílčan sa ale pripravuje na návrat a rozhodne nemá malé očakávania.

Werdum verí, že ešte môže zamiešať kartami v najťažšej váhovej kategórii v rámci UFC a po svojom návrate do akcie plánuje opäť zápasiť s tými najlepšími. A ako dôkaz, že sa nebojí žiadnej výzvy, Werdum poškuluje po dueli s Francisom Ngannouom.

Ngannou vošiel do UFC ako nezastaviteľný živel, ktorý si razilo cestu naprieč celou divíziou. Lenže clevelandský hasič Stipe Miocic dokázal uhasiť tento na oko neskrotný plameň a všetkým ukázal cestu, ako na to. Ngannou sa však medzičasom pozviechal a zapracoval na svojich nedostatkoch. Dnes sa znova vezie na víťaznej vlne a je otázne, čo a či ho je možné pribrzdiť.

Riešenia tejto otázky by sa rád podujal práve Werdum, ktorého na charitatívnom golfovom podujatí Mikea Tysona vyspovedal portál Sherdog.com. „Je to naozaj veľký chlap. Francis Ngannou, je obrovský a silný. Ale v mysli si predstavujem zápas s ním a vidím spôsob, ako ho ukončím na zemi. Toto robievam často, v hlave si predstavujem priebeh mojich duelov."

„Keď som bojoval s Cainom Velasquezom, pamätáte sa na ten zápas? V hlave som si predstavil úplne všetko. Šiel som do Mexika, už dva mesiace vopred. Bol som sústredený. Páči sa mi zápas s Ngannou. Viem, je to pre mňa veľká výzva, je veľmi silný, no som schopný ukončiť ho na zemi."

Bývalý šampión si teda robí plány pre svoj budúcoročný návrat. Werdum pritom pôvodne po prevalení pozitívneho nálezu nechcel zostávať v UFC. Jeho tím požiadal o uvoľnenie z kontraktu, vďaka čomu by zrejme Werdum mohol podpísať kontrakt v Ázii.

Vedenie UFC ale tejto požiadavke nevyhovelo a s Werdumom sa ráta aj po vypršaní jeho trestu, čiže od mája 2020. Avšak je len málo pravdepodobné, že sa Werdum hneď dostane k vysokoprofilovému duelu s Ngannouom. I keď sa môže situácia v ťažkej váhe dovtedy výrazne zmeniť, Werdumove posledné výsledky nie sú príliš presvedčivé. Vo svojom poslednom vystúpení bol Werdum v marci minulého roka knokautovaný Alexandrom Volkovom.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?