Po turnaji UFC Sacramento USADA odhalila ďalšieho dopingového hriešnika

Brazílsky bojovník John Allan Arte (14-5 MMA, 1-0 UFC) neprešiel po víťazstve nad Mikeom Rodriguezom na UFC Fight Night 155 testom na doping.

Výkonný riaditeľ kalifornskej štátnej atletickej komisie Andy Foster informoval portál ESPN, že Arte bol pozitívny na tamoxifén, ktorý sa zvyčajne používa na liečbu rakoviny prsníka. Môže sa však tiež použiť ako blokátor estrogénu na potlačenie vedľajších účinkov použitia steroidov.

Arte, ktorý porazil Rodrigueza jednomyseľným rozhodnutím, teraz čelí suspendácií zo strany USADA aj CSAC. Pravdepodobne bude pokutovaný a jeho víťazstvo bude zmenené na no-contest, teda bez výsledku.

Dvadsaťšesťročný Brazílčan na turnaji UFC Sacramento debutoval. Reprezentant slávneho gymu Chute Boxe vyhral šesť zo svojich posledných siedmych zápasov, keď neuspel len proti Viniciusovi Moreirovi v šou Contender Series.

Foto: Getty Images/Mike Roach/Zuffa LLC
Kam ďalej

Smutné správy. Boxer zomrel na následky zranení, ktoré utrpel v zápasePešta chce zápas s Vémolom, ten mu odkazuje: Ak prejdeš cez Kimballa, tak ťa pokojne popravím v 93-ke"Tieto Majstrovstvá Sveta boli najťažším a najlepšie obsadeným turnajom na akom som v mojej kariére bola." hovorí Monika ChochlíkováChochlíková, Cmárová a Filipová vyhrali Univerzitné Majstrovstvá Európy v K1!MMA a testovanie na doping: Kde je vôľa, tam je cestaMach Muradov zaujal samotného Henry Cejuda