Po turnaji UFC Sacramento USADA odhalila ďalšieho dopingového hriešnika


Brazílsky bojovník John Allan Arte (14-5 MMA, 1-0 UFC) neprešiel po víťazstve nad Mikeom Rodriguezom na UFC Fight Night 155 testom na doping.

Výkonný riaditeľ kalifornskej štátnej atletickej komisie Andy Foster informoval portál ESPN, že Arte bol pozitívny na tamoxifén, ktorý sa zvyčajne používa na liečbu rakoviny prsníka. Môže sa však tiež použiť ako blokátor estrogénu na potlačenie vedľajších účinkov použitia steroidov.

Arte, ktorý porazil Rodrigueza jednomyseľným rozhodnutím, teraz čelí suspendácií zo strany USADA aj CSAC. Pravdepodobne bude pokutovaný a jeho víťazstvo bude zmenené na no-contest, teda bez výsledku.

Dvadsaťšesťročný Brazílčan na turnaji UFC Sacramento debutoval. Reprezentant slávneho gymu Chute Boxe vyhral šesť zo svojich posledných siedmych zápasov, keď neuspel len proti Viniciusovi Moreirovi v šou Contender Series.

Foto: Getty Images/Mike Roach/Zuffa LLC

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?