Stefan Struve na dôchodku nevydržal príliš dlho


Holandský „Mrakodrap" napokon do športového dôchodku neodchádza. S UFC dokonca predĺžil zmluvu.

„Myslím, že je známe, že moje srdce nie je úplne v poriadku. Teraz je to už lepšie, no pred pár rokmi som si povedal, že svojej kariére dávam ešte tak 5 rokov. Odvtedy už ubehlo trochu viac času, a preto je tu veľká šanca, že toto bol môj posledný zápas. Nie som rozhodnutý na 100%, no je to veľmi pravdepodobné. Ďakujem všetkým fanúšikom či trénerom, ktorí pri mne stáli celých 16 rokov," povedal vo februári v Prahe Stefan Struve, ktorý z oktagonu napriek výhre odchádzal so slzami v očiach. 

Struve naznačil, že ešte nebol rozhodnutý napevno, no vzhľadom na jeho zdravotný stav a nie príliš dobré výsledky v posledných rokoch sa zdalo, že predsa môže ísť o definitívne rozhodnutie.

Po mesiacoch ticha však prišlo potvrdenie Struveovho ďalšieho zápasu. Ten sa bude konať 7. decembra a 213 cm vysoký Holanďan sa postaví Benovi Rothwellovi. Struve okrem toho podpísal aj nový dlhodobý kontrakt s UFC, uviedol rešpektovaný novinár Ariel Helwani z ESPN.

Struve je tak ďalším príkladom bojovníka, ktorý si pomerne rýchlo rozmyslel pobyt na športovom dôchodku.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?