Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiach


Niekdajšia česko-slovenská jednotka welteru sa po pôsobení v strednej váhe vracia späť do svojej pôvodnej hmotnostnej kategórie, a to vo veľkom štýle.

Patrik Kincl (22-9, 1 NC) na jubilejnom londýnskom KSW 50 vyzve šampióna organizácie Roberta Soldica (16-3) a prípadným víťazstvom získa nielen titul najlepšej európskej organizácie, ale podarí sa mu aj kráľovský návrat na trón česko-slovenskej welterovej váhy.

Cesta k titulovému zápasu, ktorý sa bude konať už 14. septembra, však nebola jednoduchá.  Patrik musel učiniť viaceré „nepopulárne“ rozhodnutia, bez ktorých by možno dnes nebol tam, kde je teraz – v príprave na najväčší zápas kariéry.

„Podľa mňa nie je život len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiach,“ ozrejmuje na sociálnych sieťach, čo viedlo k titulovej šanci.

„Po zahraničnom angažmáne som sa rozhodol podporiť domácu scénu. Neskôr som sa rozhodol, aj napriek ponuke od UFC, zostať a tiež som sa nakoniec rozhodol, že do poslednej chvíle nebudem opúšťať potápajúcu sa loď. (Nie som totiž ten typ, ktorý desaťkrát povie, ako je toto či ono super a pri prvej príležitosti otočí. Jasne, teraz už všetci vieme, že to bolo k ničomu, ale už je to teraz jedno.)

Vďaka týmto rozhodnutiam a hlavne vďaka rozhodnutiu spolupracovať s českým Pitbull West Coast teamom a rozhodnutiu neodísť za lákavejšími ponukami, budem za mesiac bojovať o titul v najväčšej európskej lige,“ menuje Kincl rozhodnutia, ktoré viedli k hviezdnemu zápasu.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva