Nate Diaz perlil: Covington? Kto? V akej váhe zápasí?


Veľký americký denník New York Times v priebehu týždňa vydal článok s titulkom „UFC potrebuje svojho antihrdinu: Nate Diaz sa vracia práve včas". S týmto výrokom sa nedá nesúhlasiť.

1092 dní bez Natea Diaza bolo pre UFC citeľnou stratou. Práve uplynulý týždeň ukázal, ako veľmi organizácia postrádala Diazov zápas.

Nadšenie bolo cítiť vo vzduchu, teda okrem kanabidiolu. Predsa, kto iný si dovolí „zapáliť" na tréningu pre verejnosť?

Všetky tie úžasné zápasy, zápletky, slovné prestrelky, nové talenty, dobré výkony skúsených veteránov, to všetko bolo na uplynulých rokoch fajn. Avšak na rovinu, niečo tomu chýbalo. Resp. niekto. 

Úprimne, MMA bez Diazovcov, to jednoducho nie je ono. Pomaly sa z toho už stávala nuda.

Kto je v skutočnosti najlepší?

Už iba to, že Diaz sa objavil v zápase, by bola pre MMA veľká vzpruha. Ale teraz, keď je po výhre dokonca opäť "relevantný", čiže si zaslúži veľký zápas, sa ešte len začína pravá zábava.

Vidieť to bolo možné aj na pozápasovej tlačovej konferencii. Diaz dal jasne najavo, že jeho matchmaking sa neriadi súčasnými trendmi. A tu sa bude hrať podľa jeho pravidiel. „Musíte spoznať, kto je naozaj najlepší. A nie je to ten, koho určia oni. To ja určím, kto je najlepší."

V Diazovom videní sveta je najlepší bojovník Jorge Masvidal, ktorého vyzval v pozápasovom rozhovore. Diaz vysvetlil, prečo považuje Masvidala za ideálneho súpera. „Sú to tí, ktorí sú tu od nepamäti a stále sa držia na vrchole. Kto je naozaj najlepší v tejto divízii? Snažili sa pretlačiť nejakého chalana, no Masvidal ho nedávno vybavil. Ja zápasím asi od roku 2004, nejako tak. Masvidal podobne, alebo ešte dlhšie. Pozrite, čo teraz dokázal on a čo ja. To je podľa mňa najlepší bojovník."

Pritom Diaz avizuje, že je pokojne schopný znova bojovať aj o mesiac. To, kedy ho v klietke uvidíme opäť, teda nezávisí od neho. „Ja nebudem ten, kto bude vyčkávať. Bude to ich rozhodnutie vyčkávať a neskočiť po tejto možnosti. Kvôli tomu som bol tri roky mimo."

A kto je Covington?

Masvidal pritom nie je jediným menom, o ktoré má Diaz záujem. Stocktonský hrdina sa nebráni trebárs prípadnému tretiemu duelu s Conorom McGregorom.

Colby Covington však očividne nie je na Diazovom zozname želaní. Diaz sa tvári, že ani nevie, o koho ide. „Kto?" odpovedal Diaz otázkou, keď sa ho jeden z novinárov pýtal práve na Covingtona.

„V akej váhe zápasí?" pokračoval Diaz s otázkami. „Netuším, kto to je."

„Hovorím, ak tu máme niekoho dobrého, sem s ním. Ale ak si zrazu niekto a nie si tu ani dva týždne, nemám záujem."

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play