Anglická rugbyová hviezda bude zápasiť v Bellatore a trénovať po boku Vémolu

Hviezda anglickej rugbyovej reprezentácie presedlá na MMA. 34-ročný James Haskell dnes oznámil, bude zápasiť v organizácii Bellator a trénovať v tíme, ktorý je dobre známy aj českým a slovenským fanúšikom.

Profesionálnu kariéru v rugby James Haskell odštartoval pred 17 rokmi. Za ten čas hrával v známych kluboch ako Wasps či Northampton Saints a okrem toho bol stálicou anglickej reprezentácie. 

Haskell dal viackrát verejne najavo svoju náklonnosť k MMA. Neraz trénoval s Michaelom "Venom" Pageom a pre britskú televíziu BT Sport príležitostne pracoval ako analytik či spolukomentátor počas MMA turnajov.

V máji Haskell oznámil koniec svojej profesionálnej kariéry v rugby. Po niekoľkých mesiacoch od tohto rozhodnutia dnes Haskell šokoval fanúšikov, keď oficiálne potvrdil, že sa pripravuje na svoj debut v MMA. Premiéru v klietke si odbije rovno v Bellatore, s ktorým podpísal svoj prvý kontrakt v rámci MMA. 

Pripravovať sa bude Haskell v tíme London Shootfighters, ktorý je dobre známy aj českým či slovenským divákom. Práve v tomto klube totiž trénuje aj Karlos Vémola, ktorého čaká „Zápas storočia" s Attilom Véghom.

5 rokov staré video Haskella na tréningu wrestlingu:
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!