Prečo sú Masvidal a Diaz tak dlho úspešní? Neberieme steroidy, tvrdí Masvidal

Jorge Masvidal verí, že dôvodom, prečo ho Nate Diaz pred týždňom vyzval, je „čistá" kariéra bez steroidov. 

„Jorge Masvidal mal dobrý posledný duel. Viem, že je to gangster, no nie je to pravý „West coast gangster"," povedal Nate Diaz po veľkej výhre nad bývalým šampiónom Anthonym Pettisom.

Nate Diaz chce zostať aktívny. Trojročná pauza mu síce vôbec neublížila, no Diaza už prestalo baviť „chodiť z kempu do kempu" a pritom nemať zabookovaný žiadny zápas. Vyčkávanie na Conora McGregora by mohlo byť riskantné, preto mal Diaz už vopred pripravený plán, ktorý po víťazstve aj zrealizoval.

Jorge Masvidal je po najrýchlejšom knokaute v dejinách UFC populárnejší než kedokoľvek predtým a hoci by pokojne mohol čakať na svoju titulovú šancu proti šampiónovi welterovej divízie, tento duel jednoducho nemožno odmietnuť.

Dohodnutie súboja môže trvať nejakú chvíľu. Diaz a aj Masvidal majú záujem, no kým sa dohodnú podmienky, ktoré budú vyhovovať aj UFC, môže ubehnúť nejaký čas. Samozrejme, ak sa zápas vôbec naozaj podarí dohodnúť.

Avšak to je otázka nasledujúcich týždňov, počas ktorých budú naplno zaneprázdnení manažéri zápasníkov a kompetentné osoby z vedenia UFC.

Jorge Masvidal preto môže zatiaľ riešiť aj otázku, prečo si ho vlastne Diaz vybral. A Masvidal si myslí, že aj pozná odpoveď. „Tak ako Nate, ani ja neberiem steroidy," povedal Masvidal vo štvrtok, kedy sa v priestoroch American Top Teamu konali menšie tlačové konferencie pre pozvaných novinárov.

„Iste, neviem to naisto, nežijem s ním. Ale jeho telo sa za tie roky nezmenilo. Niektoré zápasy bol v lepšej forme, to hej, ale to kvôli tomu, že občas to trocha flákal. Neverím, že niekedy užil nejaké steroidy. Ani ja som nikdy nič nevzal. To je podľa mňa dôvod, prečo sa nám obom tak dlho darí."

Masvidal súťaží v bojových športoch už 19 rokov. Dnes je ako 33-ročný bojovník veľmi blízko k veľkej odmene, za ktorú by sa rozhodne dala považovať aj výplata za duel s Diazom.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!