"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242


"Lajoš" Klein mohol zápasiť na turnaji UFC 242 v Abú Dhabí. 

Nechýbalo veľa a Slovensko mohlo mať svojho zástupcu v UFC. Ľudovít Klein dostal ponuku na zápas na podujatí UFC 242, ktoré sa bude o niekoľko týždňov konať v Abú Dhabí. Hlavným zápasom tohto galavečera bude duel medzi Khabibom Nurmagomedovom a Dustinom Poirierom.

Na štartovke je viacero ruských bojovníkov, medzi ktorých patrí i Khabibov tímový kolega Zubaira Tukhugov. A práve s ním mohol Klein zápasiť.

Ako uvádza český portál MMAShorties.cz, Klein dostal ponuku spoločne s Britom Leronem Murphym. Tím Tukhugova si z tejto dvojice napokon vybral britského zápasníka so skóre 5-0.

„Bol som odmietnutý. Dostal som ponuku, ktorú sme okamžite prijali, ale bol tam na výber ešte Angličan, s ktorým nakoniec pôjde. On a celý tím sa rozhodli pre neho," prezradil Klein pre MMA Shorties.

Klein teda mohol absolvovať veľký debut v UFC na jednom z najväčších turnajov roka. Napokon ho ale čaká zápas na podujatí Oktagon 14 v Bratislave. Záujem zo strany UFC však potvrdzuje, že Kleina čakajú posledné zápasy na domácej scéne. Jeho odchod do UFC by pokojne mohol prísť ešte pred koncom tohto roka.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play