Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju Škondriča


´Krsný otec´ slovenského MMA. Takýto prívlastok si vyslúžil legendárny Ilja Škondrič, ktorého dnes fanúšikovia poznajú hlavne z televíznej šou Oktagon Výzva, kde už štvrtú sezónu vedie slovenský tím. Už menej ľudí vie, že Ilja stál za zrodom domácej scény. 

Škondrič sa začal bojovým športom venovať na prelome milénia po tom, čo sa mu do rúk dostali videokazety so zápasmi UFC. Začiatky MMA mali charakter improvizovaných tréningov v pivniciach a voľných telocvičniach, kde sa spoločne s ďalšími nadšencami precvičovali techniky naučené z videokaziet a neskôr internetu.

Neskôr začal Škondrič vyhľadávať zahraničných trénerov, ktorí jeho schopnosti zdokonalili natoľko, že sa odhodlal k najvýznamnejšiemu kroku. V roku 2003 spolu s Petrom Slukom vytvoril jeden zo základných pilierov slovenskej MMA scény - Octagon Fighting Academy. Tu Škondrič začal pôsobiť ako hlavný tréner a počas bohatej kariéry prešla jeho rukami kompletná slovenská špička so šampiónom Bellatoru Attilom Véghom počnúc až po hviezdy ako Tomáš Deák končiac.

Aj keď je Škondrič momentálne uznávaným trénerom, jeho kariéra bojovníka je stále živá, o čom sa presvedčíme už 14. septembra na štadióne Ondreja Nepelu. Možno v poslednom MMA zápase kariéry Škondriča otestuje Ivo Cuk, ktorý v Bratislave bude mať poctu postaviť sa slovenskej legende, ale výsledok tohto zápasu bude kľúčový aj v inom aspekte. Iljovi má totiž tento súboj ukázať, či na to stále má.

Na podujatí Oktagon 14 tak uvidíme v klietke človeka, bez ktorého by domáca scéna nikdy nebola tým, čím je dnes. Vyspelou, modernou a hlavne rešpektovanou scénou, ktorú nám môžu za hranicami závidieť.

 

 

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť