Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju Škondriča


´Krsný otec´ slovenského MMA. Takýto prívlastok si vyslúžil legendárny Ilja Škondrič, ktorého dnes fanúšikovia poznajú hlavne z televíznej šou Oktagon Výzva, kde už štvrtú sezónu vedie slovenský tím. Už menej ľudí vie, že Ilja stál za zrodom domácej scény. 

Škondrič sa začal bojovým športom venovať na prelome milénia po tom, čo sa mu do rúk dostali videokazety so zápasmi UFC. Začiatky MMA mali charakter improvizovaných tréningov v pivniciach a voľných telocvičniach, kde sa spoločne s ďalšími nadšencami precvičovali techniky naučené z videokaziet a neskôr internetu.

Neskôr začal Škondrič vyhľadávať zahraničných trénerov, ktorí jeho schopnosti zdokonalili natoľko, že sa odhodlal k najvýznamnejšiemu kroku. V roku 2003 spolu s Petrom Slukom vytvoril jeden zo základných pilierov slovenskej MMA scény - Octagon Fighting Academy. Tu Škondrič začal pôsobiť ako hlavný tréner a počas bohatej kariéry prešla jeho rukami kompletná slovenská špička so šampiónom Bellatoru Attilom Véghom počnúc až po hviezdy ako Tomáš Deák končiac.

Aj keď je Škondrič momentálne uznávaným trénerom, jeho kariéra bojovníka je stále živá, o čom sa presvedčíme už 14. septembra na štadióne Ondreja Nepelu. Možno v poslednom MMA zápase kariéry Škondriča otestuje Ivo Cuk, ktorý v Bratislave bude mať poctu postaviť sa slovenskej legende, ale výsledok tohto zápasu bude kľúčový aj v inom aspekte. Iljovi má totiž tento súboj ukázať, či na to stále má.

Na podujatí Oktagon 14 tak uvidíme v klietke človeka, bez ktorého by domáca scéna nikdy nebola tým, čím je dnes. Vyspelou, modernou a hlavne rešpektovanou scénou, ktorú nám môžu za hranicami závidieť.

 

 

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play