Piráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o Bratislavu

Podujatie Oktagon 14 už klope na dvere a s ním aj súboj, ktorý si azda žiadny fanúšik MMA nenechá ujsť. Kto ukáže lepšiu techniku, tvrdosť, silu, kondíciu, vôľu po víťazstve a nakoniec ovládne Bratislavu? Bude to Robo Pukač (14-5-1) alebo Samuel „Pirát“ Krištofič (11-3)?

Pukač v tom má jasno. „V hlave mám nastavené, že vyhrám. Fyzicky sa cítim super, ani neviem, že boli nejaké zranenia,“ hovorí pre Šport24.sk zástupca Octagon Fighting Academy.

Samuela ,,Piráta'' Krištofiča považuje Pukač „kvalitatívne za lepší priemer“. Ostatne, po dvadsiatich profesionálnych zápasoch už vie úroveň súperov porovnávať. Z posledných jedenástich súbojov prehral len dvakrát a to so Stefanom Sekulicom, ktorý momentálne pôsobí v UFC (má dokonca stopku za doping) a Patrikom Kinclom, ktorý bude onedlho bojovať o titul v najlepšej európskej organizácií KSW. S oboma vysoko kvalitnými súpermi ťahal za kratší koniec až tesne na body (Split Decision), pričom hlavne súboj so Sekulicom bol mimoriadne kontroverzný.

„Čo sa týka technickej stránky som určite na koni,“ hodnotí pred stretom s Pirátom.

Odchovanec OFA gymu sa tradične pripravuje doma. Svojich kolegov v klube považuje za kvalitných a nemá preto dôvod odchádzať. Príprava mu tam proste vyhovuje.

„Bol som aj v Thajsku, ale kým tam vyslovene nejdete s trénerom, nedodržiavate tréningový plán, postup, tak tá príprava nič extra špeciálne nedá. Výhoda je, že tam môžu byť dobrí sparingovia,“ uzatvára Robo Pukač na margo toho, či bude mať Pirát s absolvovaným kempom v Thajsku výhodu.

 Foto: Michal Smrčok (zdroj: Šport24.sk)
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!