Thaiboxer Paleš podpísal životnú zmluvu: V Enfusion ho čaká titulový zápas


Žilina, 28. august 2019 - Bojovníkovi Diamond Gymu/FPD sa v závere augusta zmenil život. Thaiboxer Milan Paleš (27) sa dočkal vytúženého trojročného kontraktu. Zmluva so svetovou bojovou show Enfusion, ktorú podpísal na začiatku tohto týždňa v meste pod Dubňom, mu garantuje minimálne desať zápasov a jeden prestížny titulový duel na okruhu spomínanej organizácie.

Na tento deň čakal Paleš celý život. Dlhoočakávanú zmluvu, mimochodom, prvú svojho druhu, mu priniesla jeho snaha medzi povrazmi. V Enfusion má totiž skvelú zápasovú bilanciu. Absolvoval osem zápasov, z nich prehral iba dva. Premožiteľa nenašiel už štyri roky za sebou. „Tento kontrakt je pre mňa veľká vec. Dozvedel som sa o tom len prednedávnom, doslova na poslednú chvíľu. Prišlo to však v ten najsprávnejší moment. Teší ma o to viac, že Enfusion hľadá skôr mladé, menej známe tváre,“ prezradil dvadsaťsedemročný Milan Paleš. „Enfusion patrí k najznámejším a najstabilnejším organizáciám na trhu. Snom každého zápasníka je získať takúto zmluvu. Pre Milana je to výrazný krok vpred v jeho kariére. V našom biznise to funguje tak, že absolvujete zápasy a čakáte na kontrakt, ktorý ale nemusí nikdy prísť, ak nemáte stabilné výkony. Nám sa to podarilo a zrazu máme istotu na ďalšie tri roky,“ nadviazal Palešov manažér Róbert Kajánek.

Thaiboxer Diamond Gymu/FPD si uvedomuje, že ho v najbližšej dobe nečaká nič jednoduché. „Na mojich pleciach bude isté bremeno zodpovednosti. Vyrovnať sa musím s tým, že sa postavím proti náročným súperom. Silnejším ako doposiaľ. Doteraz som boxoval s TOP 20, tentoraz to bude najlepšia desiatka. Je sa na čo tešiť,“ povedal s úsmevom „Minči“ Paleš, ktorý v rebríčku Enfusion momentálne figuruje na 9. mieste vo váhe do 70 aj 72,5 kilogramov.

Súťažnú sezónu odštartuje žilinský bojovník v druhej polovici septembra pod Tatrami, zápas roka ho čaká na začiatku novembra v Belgicku. V Antverpách sa postaví proti Maročanovi Nordin Ben Mohovi. „Tento duel bude odrazovým mostíkom k titulovému zápasu. Ak všetko pôjde tak ako má, ostrosledované stretnutie by sme chceli Milanovi pripraviť práve na domácej pôde počas jarného Enfusion v Žiline. Smerujeme to k tomu, no najskôr treba úspešne absolvovať aktuálny rok,“ doplnil Kajánek. 

Najbližšie Palešove zápasy:

20. september 2019 (Aréna Poprad) - Boj o Tatry - Dragan Cimeša (Srb.)

2. november 2019 (Antverpy, Belgicko) - Enfusion - Nordin Ben Moh (Mar.)

6. december 2019 (Abú Zabí, Spojené Arabské Emiráty) - Enfusion - ??? (súpera ešte nepozná)

február 2020 (Eindhoven, Holandsko) - Enfusion - ??? (súpera ešte nepozná)

25. apríl 2020 - (Tipsport Aréna, Žilina) - Enfusion - ??? (súpera ešte nepozná)

Zdroj: Tlačová správa, Grape PR

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky