Bellator 226: Bader bez výhry, super-talent Borics valcuje ďalej


V tieni sobotňajšieho UFC 242 sa v ten istý deň konal v San Jose aj turnaj Bellator 226, ktorý lákal najmä hlavným zápasom Bader vs Kongo. Stret veteránov UFC však neočakávane skončil bez výsledku (No Contest) kvôli neúmyselnému pichnutiu prstom do oka (Accidental Eye Poke) zo strany šampióna Ryana Badera, po ktorom Cheick Kongo nebol schopný v zápase pokračovať.

Rozhodnutie vzbudilo kontroverzie u veľkej časti fanúšikov, ktorí namietali, že Kongo inkasoval úder hánkou do oka a nakoniec si vybral ľahšiu cestu, ako skončiť zápas. Tak či onak, Bader napriek tomu naďalej ostáva dvojnásobným šampiónom. V zápase sa nezranil a tak by v ideálnom prípade mohol v najbližších mesiacoch kývnuť na súboj so šampiónom poloťažkej váhy Rizinu Jiřím Procházkom.

Našich južných susedov zaujímal hlavne zápas Adama Boricsa, ktorého preveril bývalý dvojnásobný šampión Bellatoru v pérovej váhe Pat Curran. Maďarský super-talent si počínal opäť suverénne, keď Američana ukončil sekundu pred koncom druhého kola na TKO a vylepšil tak rekord na výborných 14-0.

Highlights z Bellatoru 226:

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND