Bellator 226: Bader bez výhry, super-talent Borics valcuje ďalej

V tieni sobotňajšieho UFC 242 sa v ten istý deň konal v San Jose aj turnaj Bellator 226, ktorý lákal najmä hlavným zápasom Bader vs Kongo. Stret veteránov UFC však neočakávane skončil bez výsledku (No Contest) kvôli neúmyselnému pichnutiu prstom do oka (Accidental Eye Poke) zo strany šampióna Ryana Badera, po ktorom Cheick Kongo nebol schopný v zápase pokračovať.

Rozhodnutie vzbudilo kontroverzie u veľkej časti fanúšikov, ktorí namietali, že Kongo inkasoval úder hánkou do oka a nakoniec si vybral ľahšiu cestu, ako skončiť zápas. Tak či onak, Bader napriek tomu naďalej ostáva dvojnásobným šampiónom. V zápase sa nezranil a tak by v ideálnom prípade mohol v najbližších mesiacoch kývnuť na súboj so šampiónom poloťažkej váhy Rizinu Jiřím Procházkom.

Našich južných susedov zaujímal hlavne zápas Adama Boricsa, ktorého preveril bývalý dvojnásobný šampión Bellatoru v pérovej váhe Pat Curran. Maďarský super-talent si počínal opäť suverénne, keď Američana ukončil sekundu pred koncom druhého kola na TKO a vylepšil tak rekord na výborných 14-0.

Highlights z Bellatoru 226:
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!