Zhadzovalo sa mi možno ešte lepšie ako do 70-ky, pochvaľuje si Lajoš Klein predzápasovú úpravu váhy


Po dlhšom čase sa Ľudovít Klein (15-2) predstavil v pérovej váhe a výkonom opäť potvrdil tie najvyššie ambície. Na turnaji Oktagon 14 svojho brazílskeho protivníka Joãoa Paula Rodriguesa (39-17-2) ukončil v 3. kole parádnym high-kickom, o ktorom sa ešte dlho bude hovoriť.

Išlo pritom už o druhý Kleinov knokaut tohto typu, keďže rovnaký kúsok sa mu podaril aj na podujatí Oktagon 4 v súboji proti Krzysztofovi Klaczekovi.

Váha bola ideálna

Predchádzajúci Lajošov zápas prebehol v ľahkej váhe a tak je namieste otázka, ako sa popasoval s náročným zhadzovaním.

„Ja som robil 66-ku naposledy pred necelým rokom, ale zhadzovalo sa mi doteraz úplne najlepšie, možno ešte lepšie, ako keď som zhadzoval do 70-ky,“ hovorí Klein.

„Pekne som si to rozložil, mal som na to mesiac a pol. Snažil som sa to striktne dodržiavať, takže som nemal žiadny problém. Posledný deň pred vážením som musel odvodňovať 2,5 kg.“

Do súboja už väčšina bojovníkov nastupuje s vyššou hmotnosťou a výnimkou nie je ani Lajoš. Koľko teda váži počas zápasu? „V deň zápasu, keď robím tú 66-ku, sa mi väčšinou vždy podarí nabrať tých 10 kg. Tam si to vždy aj stopnem, tam si to korigujem, pretože keď mám tých 75-76 kg v zápase, tak sa cítim úplne najlepšie. Mám tam aj tú silu aj rýchlosť, takže je to OK,“ ozrejmuje.

Príde ešte ponuka z UFC?

Budúcnosť vyzerá pre zástupcu trnavského SFG dobre a po dvoch zmarených ponukách od UFC môže nakoniec platiť staré známe – do tretice všetko dobré.

„Budem čakať na ponuku. Zatiaľ som stále v Oktagone, takže je dosť možné, že tam ešte budem mať zápas. Myslím, že to je také malé česko-slovenské UFC a ja som tu úplne spokojný, no pevne verím, že ponuka do toho pravého UFC ešte príde,“ uzatvára Ľudovít Klein.

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND