Ako bude vyzerať štvrtý ročník UFC v MSG?


Madison Square Garden, slávny newyorský chrám športu, sa pre UFC stal dostupným v roku 2016, kedy v štáte New York konečne zrušili dlho platiaci zákaz zmiešaných bojových umení. UFC to využilo a hneď v roku 2016 do MSG nasadilo Conora McGregora, ktorý viedol jednu z najlepšie obsadených štartoviek v dejinách. O rok na to ho vystriedal Georges St-Pierre. Po slabšej minuloročnej karte chce UFC napraviť menšiu pachuť v ústach newyorských fanúšikov a do známeho veľkomesta opäť prichádza s hviezdne obsadenou štartovkou.

Minulý rok kvôli okolnostiam nebol poňatý tak pompézne ako úvodné dva ročníky. Minuloročnému turnaju v MSG predchádzal najväčší zápas v dejinách UFC, súboj Khabiba Nurmagomedova s Conorom McGregorom, a tak UFC 230 nedostalo toľko priestoru na promo. Navyše, nepomohla ani skutočnosť, že UFC malo veľmi dlho problémy s hľadaním hlavného zápasu pre tento galavečer. Až na poslednú chvíľu sa naskytla príležitosť využiť boom okolo Derricka Lewisa, ktorý bol predhodený zranenému Danielovi Cormierovi.

Teraz však UFC chce zaútočiť na Madison Square Garden v plnej sile, čomu by mala zodpovedať aj kvalita štartovky. Pre hlavný zápas večera bol pôvodne zvažovaný duel Usman vs. Covington, no po zlyhaní rokovaní bola pozornosť obrátená k možnému súboju Usman vs. Masvidal. Šampión welterovej váhy sa ale napokon v MSG nepredstaví, keďže UFC zvolilo divácky atraktívnejšiu variantu. Jorge Masvidal sa vo fanúšikmi vysnívanom dueli stretne s Nateom Diazom.

Diaz vyzval Masvidala po veľkej výhre vo svojom návratovom dueli po trojročnej pauze. A ako Diaz avizoval aj na pozápasovej tlačovej konferencii, rád by teraz zostal aktívny a pokojne bude schopný zápasiť už aj v septembri. To bolo, samozrejme, príliš skoro, no druhý november je priam ideálnou možnosťou. Veľký zápas, bájna aréna, stále dosť času na odpromovanie duelu, priam perfektná kombinácia.

UFC dlho trvalo na tom, že hlavným zápasom turnajov kategórie PPV musí byť titulový súboj. Toto nepísané pravidlo teda bude konečne prelomené (ak nepočítame nečakané komplikácie, bude to po prvý raz od podujatia UFC 202: Diaz vs. McGregor II, pozn. red.). Avšak ďalší titulový zápas pre tento turnaj budete očakávať márne. Prezident organizácie Dana White sa vyjadril v tom zmysle, že si neželá, aby bol nejaký titulový zápas na štartovke umiestnený pod ne-titulovým" duelom. A súboj Masvidal vs. Diaz sa neradí medzi titulové, hoci White plánuje víťazovi odovzdať špeciálny opasok.

Našťastie, UFC môže pomerne jednoducho postaviť výbornú štartovku aj s absenciou titulového zápasu. Doteraz predstavené súboje vyzerajú na papieri vynikajúco. Kelvin Gastelum po nezdare v dueli o titul privíta v strednej váhe Darrena Tilla, ktorý po nešťastnom období vo welteri plánuje zahodiť všetko za hlavu a sústrediť sa na novú etapu svojej kariéry.

Johnny Walker od svojho príchodu do UFC baví divákov. Menšia nehoda pri oslave víťazstva mu však mierne pribrzdila rozlet. Walkera čaká po 8-mesačnej prestávke ťažká skúška v podobe skúseného Coreyho Andersona. V MSG sa po roku znova ukáže aj už spomínaný Derrick Lewis. Toho čaká po ročnej pauze Blagoy Ivanov. Uvidíme aj zaujímavý súboj Stephena Thompsona a Vicenteho Luqueho.

Štartovku vyplnia ďalšie súboje, ako už oznámené duely Chookagian vs. Maia, Good vs. Rencountre, Shahbazyan vs. Jotko. V hre sú pritom aj ďalšie atraktívne možnosti, a preto bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať karta podujatia UFC 244.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND