XFN hlási návrat, prvý turnaj uvidíme ešte tento rok


Takmer nemožne sa stalo skutočnosťou. Organizácia XFN, ktorá sa ocitla na pokraji krachu dnes predstavila očistný program. Na tlačovej konferencii s podtitulom ´Nikdy sa nevzdávaj´ promotér Petr Kareš oznámil, že XFN našilo nových investorov a bude teda pokračovať.

Jednými z investorov má byť známa odevná značka Double Red, ale čo je zaujímavejšie aj projekt The Fight Arena, ktorý tak po jedinom evente končí a prechádza pod krídla XFN. Zvláštnosťou je fakt, že samotný Kareš, ktorý je majiteľom značky, údajne nebude promotérom. S investormi sa totiž dohodol na troch zápasoch a teda bude tentokrát vystupovať ako bojovník. Nedozvedeli sme sa, kto vlastne bude projekt riadiť, ale v hre je Rosemberger, ktorý stojí za The Fight Arena. Ten ale na otázku, kto je majiteľom The Fight Arena odpovedať odmietol.

Kareš by sa mal v súboji objaviť už na prvej akcii, ktorú organizácia naplánovala na 30. november v Prahe, s najväčšou pravdepodobnosťou v hale Královka. Turnaj má údajne už kompletnú hlavnú kartu, mená, ktoré sa na turnaji predstavia ale nepoznáme. Samotný Kareš súpera zatiaľ nemá a keďže si oponenta nechce vyberať, ponúkol možnosť bojovníkom, aby ho na súboj vyzvali. Bojovať by mal v K1 a tak pôjde o hybridný model viacerých bojových športov po vzore ONE Championship.

A to nie je všetko, Kareš totiž prisľúbil vrátenie peňazí za vstupenky turnajov, ktoré sa neuskutočnili a taktiež vyrovnanie dlhov voči zápasníkom. Peniaze by mali čerpať práve z nových turnajov a Karešovej výplaty, ktorú mal dostať predom.

Bývalý promotér XFN pritom nezabudol dodať, že za pádom XFN nestojí on, keďže do dnešného dňa voči nemu nezačalo žiadne súdne konanie a podotkol, že celý príbeh pádu organizácie fanúšikovia môžu nájsť na stránke xfntruestory.com.

Pri pohľade na voľných bojovníkov v MMA sektore nám takmer nikto z domácich mien nezostal. Drvivú väčšinu totiž ovláda Oktagon a zvyšné české mená zas zazmluvnilo I am Fighter. Necháme sa teda prekvapiť, akú štartovku nám organizácia prinesie a hlavne, či staronovej značke bude ešte niekto veriť.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND