David Branch po pozitívnom dopingovom náleze končí v UFC


37-ročný skúsený Američan neprešiel dopingovým testom a v UFC skončil.

David Branch pred tromi rokmi prišiel do UFC ako úradujúci šampión dvoch váhových kategórií vtedajšej organizácie WSOF a čakalo, že narobí poriadny prievan v strednej váhe. V debute sa však natrápil už s Krzysztofom Jotkom a príliš neoslnil ani v ďalších súbojoch s výnimkou knokautu Thiaga Santosa.
Branch teda so skóre 2-3 v UFC nenaplnil očakávania, ktoré sa do neho vkladali. A svoje renomé si už určite nevylepší, keďže v UFC skončil.
UFC s Branchom rozviazalo zmluvu po tom, čo vyplynulo na povrch, že 37-ročný bojovník mal pozitívny dopingový nález. Antidopingová agentúra USADA u neho zistila prítomnosť Ipamorelinu. Jedná sa o látku, ktorá má podobný účinok ako rastové hormóny. USADA po prešetrení tohto prípadu bez milosti udelila Branchovi plný možný trest vo výške 2 rokov.
UFC s Branchom rozviazalo zmluvu a americký zápasník je tak „voľným hráčom" na trhu. Vzhľadom na trest od USADA by ale v najbližších dvoch rokoch mohol mať problém so získaním licencie na zápas na americkej pôde.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND