David Branch po pozitívnom dopingovom náleze končí v UFC

37-ročný skúsený Američan neprešiel dopingovým testom a v UFC skončil.

David Branch pred tromi rokmi prišiel do UFC ako úradujúci šampión dvoch váhových kategórií vtedajšej organizácie WSOF a čakalo, že narobí poriadny prievan v strednej váhe. V debute sa však natrápil už s Krzysztofom Jotkom a príliš neoslnil ani v ďalších súbojoch s výnimkou knokautu Thiaga Santosa.
Branch teda so skóre 2-3 v UFC nenaplnil očakávania, ktoré sa do neho vkladali. A svoje renomé si už určite nevylepší, keďže v UFC skončil.
UFC s Branchom rozviazalo zmluvu po tom, čo vyplynulo na povrch, že 37-ročný bojovník mal pozitívny dopingový nález. Antidopingová agentúra USADA u neho zistila prítomnosť Ipamorelinu. Jedná sa o látku, ktorá má podobný účinok ako rastové hormóny. USADA po prešetrení tohto prípadu bez milosti udelila Branchovi plný možný trest vo výške 2 rokov.
UFC s Branchom rozviazalo zmluvu a americký zápasník je tak „voľným hráčom" na trhu. Vzhľadom na trest od USADA by ale v najbližších dvoch rokoch mohol mať problém so získaním licencie na zápas na americkej pôde.
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť