UFC pracuje na zavŕšení trilógie Miocica s Cormierom

Pravdepodobne sa dočkáme trilógie Miocica s Cormierom.

Plánom Daniela Cormiera bolo ešte pred svojimi 40. narodeninami ukončiť profesionálnu kariéru. Dana White však Cormierovi predostrel zaujímavé možnosti, ktorým sa nedalo odolať.

Hlavným tromfom mal byť lukratívny duel s Brockom Lesnarom. Na ten ale napokon nedošlo a s takmer určitosťou ani nikdy nedôjde. Lesnar zostal v WWE a podľa dostupných informácií si úplne rozmyslel svoj návrat do klietky.

Cormier sa tak nakoniec dostal "iba" k odvetnému súboju s bývalým šampiónom Stipem Miocicom.

To bol obrovský risk. Potvrdením výhry by Cormier príliš nezískal a naopak, prehra by mohla len uškodiť odkazu, ktorý za sebou mieni zanechať.

Ako to už pri takýchto riskoch býva, hrozba zlyhania je veľmi reálna a nie vždy sa jej dá zabrániť. O tom sa presvedčil aj Daniel Cormier. Odvetu s Miocicom mal skvele rozbehnutú, no clevelandský hrdina s chorvátskymi koreňmi sa vrátil do zápasu a vzal si svoj opasok späť.

Pred Cormierom sa vzápätí naskytla ťažká otázka. Nastal čas na zavesenie rukavíc na klinec alebo by sa ešte mal pokúsiť o rozseknutie série s Miocicom?

Momentálne sa situácia javí tak, že Cormier si zvolil zavŕšenie trilógie. Prezident UFC Dana White na minulotýždňovej tlačovej konferencii prezradil, že sa už pracuje na treťom zápase. „Stipe sa stále dáva dokopy po poslednom dueli. Potrebuje si doliečiť nejaké zranenia, takže čakáme, kým sa pozbiera a následne spravíme trilógiu," oznámil White.

Dá sa predpokladať, že duel Miocic vs. Cormier III by sme mohli vidieť v úvode roka 2020.
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť