„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s Martínkom

Pešta vysvetľuje, prečo chcel súboj s Martínkom.

Oznámenie zápasu medzi šampiónom ťažkej váhy Oktagonu Michalom Martínkom a bývalým zápasníkom UFC Viktorom Peštom prišlo nečakane. Dlhšie sa rátalo s tým, že Pešta sa v O2 aréne stretne s Jeremym Kimballom, resp. Timom Feuchtom. Pešta predsa mal byť náhradníkom pre hlavný zápas večera, teda stret Karlosa Vémolu a Attilu Végha.

Pešta chcel v ďalšom zápase definitívne prejsť do poloťažkej divízie a o jeho návrate medzi ťažkotonážnikov sa príliš nehovorilo. V súvislosti s Martínkom sa navyše hovorilo o súboji s Martinom Budayom, ktorý ťahá šnúru šiestich výhier v rade. 

Napokon to ale bude duel Pešta vs. Martínek. A Pešta sa na svojom facebookovom profile snažil vysvetliť, prečo ho zaujal súboj s Michalom Martínkom.

„Ohlásenie duelu s Michalom Martínkom vyvolalo množstvo otázok. Prečo by som sa vracal do ťažkej váhy, keď už som začal zhadzovať a ohlásil, že poloťažká je môj cieľ? Navyše, keby som mal zápas v poloťažkej váhe, mohol by som zaskočiť do zápasu storočia v prípade, že sa niektorý z aktérov zraní. No, hej, lenže...

Oktagon 15 bude udalosť, ktorá zatiaľ u nás nemá obdoby a ja nehodlám uspokojiť len s rolou náhradníka, čo dúfa, že sa niekto zraní. Nebudem hrať druhé heslo, chcem svoj veľký zápas. Zápas s Martínkom bude niečo, čo ťažká váha na domácej scéne ešte nezažila. Je to príležitosť, akú som si nemohol nechať ujsť."
Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť