UFC 243: Stredná váha má nového kráľa (+zostrihy)


Israel Adesanya to dokázal, stredná váha má nového šampióna. 

UFC sa po štyroch rokoch vrátilo na veľký štadión v Melbourne. Zatiaľ čo v roku 2015 to bol duel medzi Rondou Rousey a Holly Holm, tentoraz videli diváci v hlavnom zápase svoju domácu hviezdu. 57-tisícová kulisa však rýchlo prišla na to, že toto nebude večer ich favorita Roberta Whittakera.

Vyzývateľ Israel Adesanya využil úvodné minúty na naštudovanie súpera a v poslednej sekunde prvého kola sa začala Whittakerova skaza. Whittaker skončil po tvrdom zdviháku na zemi a hoci sa postavil na nohy a aj nastúpil do druhého kola, rozhodne nebol úplne v poriadku. Adesanya však netlačil na pílu a čakal na ďalšiu príležitosť.

Whittaker bol aj v úvode druhého dejstva aktívnejší, no práve to sa mu stalo osudným. Adesanya sa pri jednom z jeho výpadov najprv prehrýzol cez nepríjemný úder a následne Whittakerovi vrátil hneď dva údery späť. V tomto prípade už Whittakerovi nemohol pomôcť klaksón a hlavný arbiter súboja Marc Goddard duel odmával.

Len rok a pol po debute v UFC sa Adesanya stal neporazeným šampiónom strednej váhy. „Vraj som príliš chudý a nemám silu v úderoch. Vraj mi jeho údery spôsobia problém. Nech sa páči, tu je výsledok," povedal po zápase nový šampión.

Krátke zostrihy celého zápasu:

Zostrih finálnej kombinácie (v čase 2:45):

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play