Prosím nevracajme MMA do 90-tých rokov (komentár)


MMA na Slovensku ide vpred míľovými krokmi a stáva sa populárnym v širokej verejnosti bez rozdielu veku či pohlavia. Nebolo tomu ale stále tak, ešte niekoľko rokov späť sme mali možnosť vidieť galavečery, na ktorých nešlo až tak o bojovú stránku, ako o vybavovanie si účtov, či získavania rešpektu vybranej skupiny ľudí.

Áno, reč je o extrémistoch. Či už sú to fašisti, krajní nacionalisti, alebo futbaloví chuligáni. A práve podujatie novovzniknutej organizácie Champion Fighting prinesie zápas, ktorý sme tu už poriadne dlho nemali.

“Michal Duba (2-0) vs Marián “Miak” Chvíla (0-0)

V tomto veľmi atraktívnom súboji dôjde k stretu gym vs ulica.Na jednej strane stojí Michal Duba so skóre 2-0, z OFA Gymu, dlhoročný reprezentant v zapasení a ozajstný makač .

Na strane druhej uličník Marián “Miak” Chvíla , ktorý síce s mma nemá ešte žiadne skúsenosti ale pravidelne chodí ako chuligán, slovanista na futbalové zápasi kde často dochádza k bitkám a chcel by si vyskúšať boj s pravidlami mma, hovoríme si prečo nie? Poďme do toho!

Príďte sa pozriet či sa mu podarí poraziť svedomitého športovca alebo to bude len ďaľšia prekážka v ceste a tazkavné “easy money” pre zatiaľ neporazeného zápasníka.”

Takto predstavil promotér zápas, ktorý má prilákať divákov do hľadiska? Vychváliť človeka, ktorý nikdy netrénoval, vychovala ho ulica, a ktorý sa bije na futbale je naozaj silná káva. Ešte horší je fakt, že Duba je naozaj kvalitný bojovník, ktorý tvrdo trénuje a má naozaj bohaté skúsenosti. Že sa duel ukončí v prvom kole je veľmi pravdepodobné, netrénovaný chuligán proste nemá veľa šancí. Otázka teda znie, prečo sa tento zápas vôbec koná? Veď ani jednému bojovníkovi nič nedá a diváci uvidia duel, ktorý sa zrejme skončí po prvom hode na zem.

Kritickejšia je ale iná vec, v publiku sa totiž môžu pokojne nachádzať deti, či ženy. V MMA ale neexistuje niečo ako oddelené sektory a to, že Chvílu prídu podporiť jeho kamaráti z futbalu je viac ako isté. Otázka teda znie, či je organizátor pripravený zvládnuť situácie, ktoré môžu emócie u mladých fanúšikov na MMA galavečere priniesť. A či týmto typom zápasov dokáže priniesť na svoje podujatie divákov aj nabudúce, keďže drvivá väčšina ľudí takýmto futbalovým zábavkám neholduje.

Bojovníkov, ktorí majú z mladosti na rováši nejakú tu bitku z futbalu tu máme neúrekom aj na tej najvyššej úrovni. Títo chlapci ale zistili, čo by mala byť ich priorita, keď chcú zmeniť svoj život a začali na sebe tvrdo pracovať. Takýto príbeh by mohol mať taktiež Marián Chvíla, musí to byť ale bez kľučiek, iba tvrdou prácou.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND