Bellator 232: Douglas Lima zosadil z trónu Roryho McDonalda


Douglas Lima zosadil z trónu Roryho McDonalda. Brazílsky bojovník si okrem toho ako víťaz pyramídy pripíše na účet milión dolárov.

Rory McDonald a Douglas Lima sa po prvý raz stretli v januári 2018. Bolo to tesne po McDonaldovom príchode do Bellatoru, šampiónom bol v tom čase Lima. Duel týchto dvoch bojovníkov zo svetovej špičky welteru sľuboval veľkú vojnu a presne tej sme sa i dočkali.

Po urputnom boji sa vtedy novým šampiónom stal Rory McDonald. 

McDonaldova výkonnosť však má od toho dňa skôr klesajúcu tendenciu. Lima naopak vyzeral v posledných súbojoch fantasticky a aj preto do dnešného odvetného zápasu vstupoval ako favorit práve on.

Papierové predpoklady sa naplnili. Lima síce nepredvádzal životný výkon a tentoraz sme ani nesledovali taký intenzívny duel, no McDonald nebol schopný podať taký výkon, ktorým by Limovi čo i len sťažil zisk titulu.

Lima sa tak po jednohlasnom rozhodnutí (2x 50-45, 49-46) tretí raz v kariére dostal na trón Bellatoru. Okrem toho ako víťaz pyramídy vo welterovej váhe vyhral aj milión dolárov. „Bola to dlhá cesta, no sme tu. Rory je veľký srdciar, patrí mu úcta. V našom prvom zápase ma toho veľa naučil, som mu za to vďačný. Odvtedy som sa o dosť zlepšil," povedal po zápase staro-nový šampión.

Výsledky podujatia Bellator 232:

Douglas Lima def. Rory MacDonald via unanimous decision (49-46, 50-45, 50-45)

Paul Daley def. Saad Awad via TKO (strikes) - Round 2, 1:30

Patrick Mix def. Isaiah Chapman via submission (Suloev stretch) - Round 1, 3:49

Manny Muro def. Nick Newell via split decision (29-28, 27-29, 29-28)

Kevin Ferguson Jr. def. Craig Campbell via TKO (strikes) - Round 1, 0:38

Lance Gibson Jr. def. Dominic Jones via KO (strikes) - Round 1, 1:58

Devin Powell def. Marcus Surin via submission (guillotine choke) - Round 2, 5:00

Zarrukh Adashev def. Tevin Dyce via TKO (strikes) - Round 2, 1:39

Ryan Hardy Evans def. Demetrios Plaza via submission (rear-naked choke) - Round 3, 3:03

Jornel Lugo def. John Douma via unanimous decision (30-26, 30-27, 30-27)

John Lopez def. Dan Cormier via unanimous decision (29-28, 30-27, 30-27)

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND