"The Rock" odovzdá opasok víťazovi, očakáva sa aj prítomnosť Trumpa


V Madison Square Garden sa bude už tento víkend konať veľký galavečer s hlavným zápasom Masvidal vs. Diaz.

UFC 244 bude ozajstnou oslavou MMA. Turnaj plný skvelých zápasov sa bude konať v Madison Square Garden, teda v najslávnejšej hale sveta. 

Hlavným zápasom večera bude famózny súboj Jorgeho Masvidala a Natea Diaza. Síce nepôjde o typický titulový zápas, no víťaz tohto duelu predsa opustí oktagon s opaskom na ramene. V hre totiž bude špeciálne vyrobený pás "BMF" (Baddest Motherf**ker, pozn. red.).

Okrem toho, že to nie je klasický opasok pre šampióna váhovej divízie, bude tento pás tiež odovzdávaný nezvyčajne. Veď víťaza nebude oceňovať prezident UFC Dana White, ale Dwayne "The Rock" Johnson.

"The Rock" ale nebude jedinou celebritou, ktorá sa zúčastní tohto podujatia. Dnes sa objavili správy, ktoré hovoria o tom, že newyorské UFC 244 má vo svojom kalendári poznačené aj 45. prezident USA Donald Trump. Kontroverzná hlava Spojených štátov má dobré vzťahy s Dana Whiteom. White dokonca pred prezidentskými voľbami v roku 2016 v prejave podporil Trumpa.

Trumpovi synovia sa aj nedávno zúčastnili turnaja UFC. Vtedy podporovali Trumpovho favorita Colbyho Covingtona. Sám Trump ešte ako prezident nenavštívil galavečer UFC, no viackrát to bolo reálnou možnosťou. Podľa informácií, ktoré zverejnili americké médiá, je Trump očakávaný, no jeho príchod zatiaľ nie je na sto percent potvrdený. 

Okrem toho sa očakáva aj príchod Boba Krafta, majiteľa New England Patriots. Majiteľ úradujúceho šampióna NFL rovnako ako White patrí medzi podporovateľov Trumpa, sám White je navyše oddaným fanúšikom Patriots.

 

Kam ďalej

Na UFC 245 uvidíme hneď tri titulové duely„Nebudem hrať druhé husle, chcem svoj veľký zápas," vysvetľuje Pešta duel s MartínkomWWE SmackDown: Cain Velasquez prekvapil Brocka LesnaraCage Fighting 7: Premožiteľa Miloša Petráška preverí účastník Oktagonu 14VIDEO: Tomáš Možný neuspel v najlepšom zápase turnaja GLORY 69Ivan Buchinger: Určite to bude psychopat, ktorý ma bude chcieť zabiť