Oktagon 15: Attila Végh v „Zápase storočia" knokautoval Vémolu


Praha dnes hostila dlho očakávaný „Zápas storočia" medzi Attilom Véghom a Karlosom Vémolom. 

Mesiace príprav smerovali presne k tomuto galavečeru. Attila Végh a Karlos Vémola sa konečne stretli v klietke organizácie Oktagon MMA.

Duel označovaný ako „Zápas storočia" bol vrcholom turnaja Oktagon 15 konajúceho sa v pražskej O2 aréne. Do najväčšej haly na území Česka či Slovenska si našlo cestu 20-tisíc fanúšikov, ktorí sa tešili na stret dvoch ikon svojich krajín.

Favoritom duelu bol Vémola. Český "Terminátor" ťahal pred dnešným súbojom 11-zápasovú víťaznú šnúru, jeho neporaziteľnosť trvala už štyri roky.

Avšak nie vždy sa potvrdia papierové predpoklady a obvzlášť v MMA sa na ne neradno spoliehať. Attila Végh bol po júnovej prehre s Zwickerom pasovaný do role outsidera, no v klietke napokon preukázal svoje nesporné kvality. 

Végh a Vémola si od úvodných sekúnd vymieňali údery v postoji. Vémola sa pokúšal o svoje povestné nástupy do takedownov, no Végh si dal pozor na každý jeho pokus a včas zareagoval.

Vémola si však pre jednom útočnom výpade nedal pozor na obranu a Végh ho zasiahol úderom z ústupu. Vémola sa porúčal k zemi a hlavný rozhodca duelu Pavel Touš bol nútený duel ukončiť. 

Bývalý šampión Bellatoru po výhre neskrýval svoje emócie. „Ani nepamätám, kedy naposledy som mal takúto prípravu. Začal som pracovať ako „blázen". Ja som si za posledné štyri mesiace prešiel peklom. Po každom tréningu som mal slzy v očiach," popísal Végh svoju tvrdú prípravu na stret s Vémolom.

„Ja som mal jediný cieľ, aby som porazil Karlosa a nedal do toho emócie .Dal som bokom sociálne siete, riešil som len nejaké reklamy, aby som mal z čoho žiť. Mal som mentálneho kouča, ktorý mi brutálne pomohol. Všetko som mal nadstavené, strava, všetko. A vyšlo mi to."

Végh si teraz plánuje dopriať oddych a potom zváži, aké budú jeho ďalšie kroky v rámci Oktagonu.

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play