Oktagon 15: Martínek zdolal Peštu a obhájil opasok ťažkej váhy


Titulový zápas ťažkej váhy bol súčasťou veľkého podujatia v pražskej O2 aréne. 

Ostrieľaný Viktor Pešta prišiel do Oktagonu s tým, že sa presunie do poloťažkej váhy, kde by mala byť jeho budúcnosť.

Chudnutie si Pešta vyskúšal v debute v organizácii, avšak následne dostal veterán UFC ponuku, ktorá sa neodmieta.

Promotéri mu ponúkli miesto co-main eventu na podujatí Oktagon 15 a obsadili ho rovno do titulového zápasu ťažkej váhy proti šampiónovi Michalovi Martínkovi.

Martínkovi v lete nevyšla možnosť zabojovať o angažmán v UFC a toto bola pre neho šanca napraviť si chuť. Lenže vo Viktorovi Peštovi pred ním stála veľmi náročná úloha. Stávkové kancelárie videli v Peštovi jasného favorita. 

Rovnako ako v hlavnom zápase večera sa však aj tu ukázalo, aké zradné vedia byť predzápasové odhady. Martínek „načal" Peštu už prvým úderom a veľmi dobre sa mu vo výmenách darilo aj v nasledujúcich chvíľach. Pešta si ale po jednom z úderov uvedomil, že utrpel zranenie čeľuste a súboj sám ukončil.

Pešta mal smolu, no jeho zranenie pramenilo z výbornej práce Martínka, ktorý svojmu súperovi po zápase vzdal hold. „Podarilo sa mi poraziť človeka, ktorého veľmi rešpektujem. Viktor je jeden z najlepších zápasníkov, akých sme kedy mali. To, že som ho dnes porazil, nemení nič na tom, že je to pre mňa obrovský frajer."

Po prvej úspešnej obhajobe opasku je zrejme jasné, čo bude pre Martínka nasledovať ďalej. V druhej titulovej obhajobe by ho mal čakať Martin Buday. „Vidíme sa v Ostrave. Normálne by som ti povedal, že ti držím palce a prajem veľa šťastie, no to tentoraz povedať nemôžem, keďže dúfam, že „dostaneš na držku"."

Foto: Oktagon MMA

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play