Viktor Pešta: Čeľusť sa mi úplne uvoľnila a bolo jasné, že nemôžem pokračovať


Bývalý zápasník UFC po pomerne prekvapujúcej prehre podstúpil operáciu zlomenej čeľuste.

Bývalý zápasník UFC, ktorý si vyskúšal aj pôsobenie vo Fight Nights Global či RCC, kde len minulý rok zápasil zápasil aj s Aleksandrom Emelianenkom, bol podľa stávkových kancelárií jasným favoritom súboja o titul ťažkej váhy Oktagonu. Šampión Michal Martínek mal okrem zápasov na domácej scéne iba jedinú skúsenosť so zahraničím, a to prehru z letnej edície Contender Series.

Viktor Pešta teda šiel do zápasu s podstatne väčšími skúsenosťami ako Michal Martínek, no tento faktor napokon v dueli nezohral žiadnu úlohu.

Martínek v podstate rozhodol zápas hneď prvým úderom. Pešta sa ešte niekoľko desiatok sekúnd držal v dueli, no po chvíli si uvedomil, čo sa stalo. Martínkov úder mu zlomil čeľusť.

To Peštovi znemožnilo pokračovať v zápase. „Hneď v úvodnej výmene som inkasoval tvrdý úder, ktorý mi zlomil čeľusť," potvrdil Pešta vo svojom pozápasovom stanovisku. „V tej chvíli som si to ešte neuvedomoval, ale cítil som, že mám medzi zubmi medzeru. Snažil som sa na to nemyslieť a pokračovať v zápase. Avšak čím ďalej viac som pociťoval, že sa mi čeľusť posúva."

Zápasníci sa často musia premáhať a v dueli pokračujú cez bolesť. Presne o to sa pokúsil aj český bojovník.

Lenže v tomto prípade sa Pešta dostal do situácie, v ktorej nemal na výber. „V momente, kedy som sa snažil zápasiť a on mi rukou odtlačil hlavu, som cítil, že sa mi čeľusť úplne uvoľnila. Bolo jasné, že nemôžem pokračovať. Som v nemocnici a zajtra (dnes 11.11., pozn. red.) ma budú operovať. Doktorka tvrdí, že po zákroku budem rovnako pekný ako predtým. Všetkým ďakujem za podporu a gratulujem Michalovi (Martínkovi)."

Pešta sa pôvodne plánoval v Oktagone presunúť do poloťažkej váhy. Nemohol však odolať lákavej ponuke zápasiť o opasok ťažkej váhy.

Teraz je ale možné očakávať, že do ďalších zápasov sa Pešta opäť vráti k myšlienke bojovať v nižšej divízii

 

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play