"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoru


Pokračovanie rozhovoru s našou čerstvou Majsterkou Sveta v K1 asociácie WAKO.
Prvú časť rozhovoru nájdete na http://svetmma.sk/clanok/2825

Dostala si niekedy ponuku na MMA zápas?

Dostala som veru.

Koľko ti ponúkali za jeden zápas?

Ponúkali veľmi veľa, akože fakt masakernú sumu, ktorú ale nechcem zverejniť. No mne nejde moc o peniaze. Ide mi najmä o to, spraviť kvalitný zápas. Čiže mma pôjdem až vtedy, keď naň budem 100%ne pripravená.

Aký je tvoj názor a skúsenosť s dopingom v bojových športoch?

2x som už dopingovku absolvovala. Myslím si, že je to super. Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. Čo sa týka skúsenosti tak, raz sa mi zdalo, že jedna moja súperka si niečo dala. Zrenice mala rozšírené a pred zápasom v šatni dosť hulákala. Na ženskom záchode som potom našla striekačku, ale to mohlo patriť hocikomu (aj keď jediný ženský zápas na gala bol ten náš). Nebol to úplne najpríjemnejší zápas vtedy. 

Máš niekoho, kto ťa inšpiruje v tvojej kariére?

Môj priateľ. Dáva mi smer, ktorým sa mám uberať. Brať hocijako zápasy, ktoré nemajú žiadnu náväznosť a neposúvajú ma nikde, by ma nebavilo. A hlavne nemôže kopať jednou nohou a stále vie zápasiť so svetovou špičkou a to je masaker. A okrem toho, že je aktívny zápasník, tak je aj tréner a má pod sebou cez 10 zápasníkov, ktorým sa aktívne venuje. Taká holka pro všechno

V jednom rozhovore si vravela, že na začiatku kariéry si mala zranenie chrbta. Doktori ti vtedy vraveli, že by si nemala ďalej športovať. No ty si našla ďalšieho špecialistu, ktorý ťa dal dokopy. Ako vnímáš túto skúsenosť a čo ťa vtedy viedlo neskončiť s týmto športom.

Vnímam to tak, že nikdy sa neuspokojiť s jedným názorom od doktora, a hľadať dokým sa nenájde niekto, kto vám chce pomôcť. Ja som veľmi súťaživý človek a musím sa stále s niekym porovnávať a súťažiť. Nevedela som si predstaviť, že by som už nemala nikdy športovať. Tak som spravila všetko, čo bolo v mojich silách, aby to tak neskončilo.

Ty študuješ ešte v Brne, ale trénuješ v Trenčíne. Dá sa skĺbiť vrcholový šport a tréning v jednom meste a štúdium na Vysokej škole v druhom?

Veľmi ťažko ale dá sa. Všetko sa dá, keď sa chce.

Sleduješ ženskú oktagon výzvu? Kto ti je v nej najviac a najmenej sympatický?

Jasné sledujem, hltám každý jeden diel o to viac, že tie dievčatá osobne poznám.  Najviac sympatické sú mi určite Lucka Szabová a Lucka Krajčovič. S oboma som bola na ME alebo MS a zažili sme si nejaké srandy. Najmenej sympatická mi je zatiaľ Sandra Mašková, nepáčilo sa mi jej špekulovanie, ale zas v TV vie byť všetko vykreslené úplne inak, ako to v skutočnosti je. Preto si robiť sympatie na základe pár záberov z TV mi príde veľmi povrchné.

Kto je pre teba favoritom vo finále?

Ja som mala od začiatku favoritky obe Lucky, ktoré som už spomínala. No a vo finále vsádzam všetko na Lucku. Bude z nej hviezda.

Čo ti najviac prekáža na slovenskej scéne bojových športov?

Ten bordel v udeľovaní titulov, žiadna postupnosť pri získaní nejakého titulu. Môžeš mať 3 zápasy a dostať ponuku na zápas o titul. Súper sa ti môže zraniť 2 dni do zápasu a dajú ti náhradu a pritom stále ideš o titul. Potom sa tie reálne úspechy strácajú. Keď som ako prvý Slovák v histórii vyhrala Majstrovstvá Európy WAKO v K1, chceli sme ten úspech predať. Moc sa to nedarilo, lebo všade nás odbíjali tým, že veď oni mali minulý týždeň majstra sveta v relácii, o Majsterku Európy nemajú záujem.

Je niekto z ČR/SR scény, s kým by si chcela mať zápas?

Už asi nie, vo svojej váhovke, teraz nemám pocit, že by som tu mala konkurenciu. Ale otvorená som každej ponuke.

Tvoja vysnená súperka?

Annisa Meksen a Amie Pirnie

Kde sa vidíš za 5 rokov?

O 5 rokov dúfam, že si otvorím útulok a budem sa starať o psíkov

Čo by si chcela odkázať na záver svojim fanúšikom a blízkym?

Že im velmi pekne ďakujem za podporu, že vo mňa veria a že sú stále pri mne.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play