Nechcem súperom ubližovať, teda až na jednu výnimku, hovorí Khabib Nurmagomedov


Už roky predvádza dominantné výkony, no podľa vlastných slov si príliš neužíva ničenie svojich súperov. Teda až na jednu výnimku.

Khabib Nurmagomedov už pokoril 28 oponentov. Väčšina z týchto víťazstiev bola jednostranná záležitosť, Khabibovi len zriedka hrozí nejaké nebezpečenstvo. Jeho súperi však odchádzajú z klietky s poriadnou „nakladačkou".

Hoci môže vo svojich zápasoch, a to aj na najvyššom fóre, ukázať svoju silu a súpera doslova prefackať, v skutočnosti si Khabib tieto duely vôbec neužíva. Teda až na jednu výnimku. „Za posledné roky som stál v klietke viackrát a vyhrával som, no úprimne, neprináša mi to žiaden dobrý pocit, nijakú radosť. Dobre, až na jeden zápas. Vtedy som toho chlapca „mlátil" s potešením," priznal Nurmagomedov pre ruské RT.

Výnimkou, o ktorej Khabib hovorí, je, samozrejme, Conor McGregor, s ktorým má dodnes nevybavené účty.

„Robíme veľmi tvrdý šport, avšak okrem toho jedného zápasu som nikdy nešiel do súboja s úmyslom ublížiť môjmu súperovi. Ak viem, že vyhrávam, snažím sa súperov skôr presvedčiť k tomu, aby sa vzdali. Ak držím nejakú páku, netlačím celou silou, nech niekomu nezlomím ruku. Radšej počkám, kým sa sami vzdajú."

To Khabib predviedol napríklad v dueli s Michaelom Johnsonom, s ktorým sa počas zápasu rozprával a snažil sa ho presvedčiť ku kapitulácii.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play