Krisztiána Simona čaká ťažký zápas, ktorý mu môže otvoriť dvere do svetových organizácií


Gabčíkovský super-talent Krisztián Simon (10-1) má pred sebou veľkú výzvu. Na turnaji Double Red Fight Night ho 14. decembra preverí nebezpečný Arbi Mezhidov (12-3).

Krisztián momentálne ťahá sériu siedmich víťazstiev v rade. Naposledy sa radoval z bodového víťazstva na turnaji Cage Fighting 7, kde pripravil prvú prehru kariéry Brazílčanovi Mateusovi Oliveirovi (6-1).

Reprezentant klubu EFC Gabčíkovo v zápasoch dominuje výborným wrestlingom, na ktorý nevedia súperi nájsť odpoveď. V ceste mu ale bude stáť kvalitný Arbi Mezhidov, ktorý má na konte 12 víťazstiev a len 3 porážky.

Čečenský bojovník žijúci v Rakúsku má za sebou 2 vyhraté zápasy v elitnej organizácii ACB (dnes ACA) a jeho posledným premožiteľom nie je nik iný, ako Ľudovít Klein (15-2), ktorý ho zdolal na XFN 14, v jednom z najlepších zápasov roka 2018. Bol to vôbec prvý zápas Kleinovej profesionálnej kariéry, ktorý skončil na body.

Ak Simon v co-main evente turnaja Double Red Fight Night uspeje, môže nasledovať kroky známejších gabčíkovských odchovancov - Ivana BuchingeraAttilu Végha do veľkých svetových organizácií.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play