Krisztiána Simona čaká ťažký zápas, ktorý mu môže otvoriť dvere do svetových organizácií


Gabčíkovský super-talent Krisztián Simon (10-1) má pred sebou veľkú výzvu. Na turnaji Double Red Fight Night ho 14. decembra preverí nebezpečný Arbi Mezhidov (12-3).

Krisztián momentálne ťahá sériu siedmich víťazstiev v rade. Naposledy sa radoval z bodového víťazstva na turnaji Cage Fighting 7, kde pripravil prvú prehru kariéry Brazílčanovi Mateusovi Oliveirovi (6-1).

Reprezentant klubu EFC Gabčíkovo v zápasoch dominuje výborným wrestlingom, na ktorý nevedia súperi nájsť odpoveď. V ceste mu ale bude stáť kvalitný Arbi Mezhidov, ktorý má na konte 12 víťazstiev a len 3 porážky.

Čečenský bojovník žijúci v Rakúsku má za sebou 2 vyhraté zápasy v elitnej organizácii ACB (dnes ACA) a jeho posledným premožiteľom nie je nik iný, ako Ľudovít Klein (15-2), ktorý ho zdolal na XFN 14, v jednom z najlepších zápasov roka 2018. Bol to vôbec prvý zápas Kleinovej profesionálnej kariéry, ktorý skončil na body.

Ak Simon v co-main evente turnaja Double Red Fight Night uspeje, môže nasledovať kroky známejších gabčíkovských odchovancov - Ivana BuchingeraAttilu Végha do veľkých svetových organizácií.

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?