Už zajtra FUSION feat. OKTAGON!


Fanúšikovia MMA sa môžu tešiť na ďalšie skvelé predstavenie. V brnenskom Boby Centre sa totiž už zajtra odohrá 24. edícia tradičného galavečera Fusion - Fight Night. Nadšenie je o to väčšie, že promotéri tejto organizácie a aktuálnej jednotky na trhu OKTAGONu sa dohodli na vzájomnej spolupráci. Aj vďaka tejto dohode sa diváci na mieste či pri televíznych obrazovkách dočkajú celkovo šiestich kvalitných duelov v zmiešaných bojových umeniach.

V jednom z otváracích zápasov hlavnej karty sa proti sebe postavia domáci Jiří Kopečný a jeho súper Zdeněk Polívka. Kopečný je predovšetkým skúseným bojovníkom v postoji, z oktagonu zatiaľ odchádzal raz ako víťaz a raz ako porazený. Polívka má síce medzi profesionálmi záporné skóre 1-3, oveľa viac sa mu ale darilo medzi amatérmi. V tejto kategórii si dokonca dokázal vybojovať prestížny titul INTEGRA FC.

V ďalšom dueli podľa pravidiel MMA sa divákom predstaví jediný slovenský zápasník nachádzajúci sa na sobotňajšej karte. Denis Farkaš sa však bude určite môcť spoľahnúť aj na podporu domáceho publika, keďže pôsobí v domácom gyme Muay Thai Brno. V ceste k návratu na víťaznú vlnu bude ale rodákovi z Handlovej stáť v ceste extrémne náročný protivník. Po tom ako sa zranil Nemec Haarburger sa organizátorom podarilo zohnať viac než adekvátneho súpera. Bude ním reprezentant u nás známeho ANKOSu Pawel Korowczyk. Poľský bojovník s bieloruskými koreňmi sa cíti ako doma, takisto ako aj náš borec, predovšetkým v postoji. Paradoxom je, že svoju jedinú profesionálnu výhru dosiahol pred necelým mesiacom práve na zemi. Farkaš sa pokúsi po prehre s Fialom si napraviť u fanúšikov svoju pošramotenú povesť, proti Korowcyzkovi ho však rozhodne nič ľahké nečaká. O to viac, že sa zápas odohrá vo váhovej kategórii do 77 kilogramov

V ďalšom zápase dohodnutom na poslednú chvíľu po zranení Lea Brichtu sa uskutoční derby zápasníkov reprezentujúcich dva popredné pražské kluby. Za Reinders MMA nastúpi doposiaľ neporazený Lukáš „Fuki“ Dvořák. Reprezentovať Monsters Gym bude zase Miroslav Vacek. Dvořák je síce úspešným šampiónom v thajskom boxe a v troch zápasoch ešte neokúsil chuť porážky, no v sobotu ho čaká doteraz najťažší oriešok v kariére. Vacek je oveľa skúsenejším bojovníkom, medzi profesionálmi sa predstavil už dvadsaťtri krát a po nedávnej porážke od Tomáša Bola si bude chcieť určite napraviť chuť.

Rebríčkom ľahkej váhy OKTAGONu môže poriadne otriasť bitka medzi Jaroslavom JartimomJanom Malachom. Jartim sa po drtivej výhre nad Lukášom Pajtinom vyšvihol až na piate miesto spomínaného rebríčka. Zverenca Patrika Kincla bude chcieť ale v jeho rozlete zastaviť práve nebezpečný Malach. Kráľ Severu by sa víťazstvom v tomto zápase výrazne posunul rebríčkom nahor. Zápas sa uskutoční v dohodnutej váhe do 73 kilogramov, čo by malo vyhovovať predovšetkým Malachovi, pre ktorého ide o vysnívanú váhovú kategóriu.

V hlavnom predzápase celého turnaja nás čaká poriadna mastenica. Domácu pôdu bude chcieť proti favorizovanému súperovi ubrániť Andrej Kalašnik. Jan Janka si však po troch prehrách v rade už ďalšie zaváhanie dovoliť nemôže a tak sa môžeme tešiť na bitku doslova na život a na smrť. Kalašnik prezývaný príznačne AK-47 ťahá pri skóre 5-1 sériu štyroch vyhratých zápasov v rade, so súperom Jankových kvalít sa však ešte nestretol. Jan Janka spraví všetko pre to, aby dal zabudnúť na porážky proti Stolzemu, Pukačovi a Borárosovi, potvrdil zašlú povesť obrovského talentu a v neposlednom rade prenikol do prvej desiatky welterového poradia organizácie OKTAGON MMA.

Zlatým klincom celého galavečera bude bezpochyby duel medzi dvomi skvelými bojovníkmi. Kuba Dohnal sa v tomto roku predstavil iba v jednom zápase, keď dokázal zdolať Sama Lišku. Väčšinu času strávil v Thajsku, kde sa neprestajne zdokonaľoval vo všetkých aspektoch boja. Následne ale z dôvodu zranenia odstúpil zo zápasu s Paradeiserom. Teraz však už nastal čas, aby domáci borec potvrdil svoje smelé ambície. Cestu mu ale skríži ďalší fantastický bojovník. Gregor Shestakov disponuje skóre 7-0, v poslednom zápase doslova zvalcoval favorizovaného Brichtu a do Brna prichádza s jednoznačným cieľom obhájiť svoje postavenie v rebríčku ľahkej váhy. Nová akvizícia OKTAGONu má predovšetkým skvelú zem, tam sa ale cíti ako ryba vo vode aj Dohnal. Už zajtra večer sa teda dočkáme odpovede na veľmi dôležitú otázku. Kto zamieša kartami pre prvého titulového vyzývateľa? Dohnal alebo Shestakov?

 

AUTOR: Samo Csóka

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play