Box: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)


Wilder brutálne knokautoval Ortiza v súboji o titul WBC.

43 zápasov - 42 víťazstiev, z toho 41 pred limitom.

Bilancia šampióna superťažkej váhy organizácie WBC Deontaya Wildera naháňa strach. Nik okrem Tysona Furyho ešte nebol schopný prežiť jeho údery a táto veta platí aj po uplynulej noci.

Wilder obhajoval svoj opasok proti Luisovi Ortizovi. Toho už raz porazil, v marci 2018. Zatiaľ čo vtedy Wilder ukončil duel v desiatom kole, tentoraz to dokázal ešte skôr.

Smrteľná pravačka našla svoj cieľ v siedmom kole:

„Nechcel som urobiť nejaké neuvážené kroky, lebo Ortiz patrí medzi najlepších na svete," povedal Wilder po zápase.

Mnohí nechápali, prečo Wilder riskuje súboj s Ortizom pred budúcoročným duelom s Tysonom Furym. Ortiz patrí k svetovej špičke a v prvom vzájomnom dueli Wilderovi poriadne zatopil. Wilder však test proti Ortizovi zvládol a teraz už nič nestojí v ceste odvetnému duelu s Furym.

Ten je na programe 23. februára. Dá sa očakávať, že nás čaká podobný priebeh ako v prvom vzájomnom zápase. Fury sa bude spoliehať na svoju techniku, no Wilder môže v ktorejkoľvek sekunde rozhodnúť zápas. „Oni musia byť perfektní po celých 12 kôl. Mne stačí jedna sekunda."

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?