Draží sa tričko Attilu Végha!


Chceš zápasové tričko OKTAGON od Attilu Végha aj s jeho podpisom? Využi jedinečnú príležitosť a zapoj sa do aukcie, ktorú organizuje občianske združenie OZ Krehkí bojovníci. Okrem získania cenného predmetu či originálneho vianočného darčeka si na svoje konto pripíšeš jeden dobrý skutok. Výťažok z aukcie bude totiž použitý na financovanie dobročinných aktivít tohto združenia.
 
Na rozdiel od bojovníkov MMA pacienti s onkologickým ochorením či inou vážnou diagnózou a ich najbližší nastupujú na svoj zápas úplne nepripravení a najmä, tento zápas neskončí po troch alebo piatich 5-minútových kolách. Často sa jedná o zápas trvajúci niekoľko mesiacov, rokov, prípadne do konca života. Hoci sa obrovskou silou a bojovnosťou môžu porovnávať s MMA bojovníkmi, v dôsledku mnohých nečakaných prekážok súvisiacich napr. s limitovanými financiami či zmenou sociálneho statusu sa žiaľ stávajú zraniteľnejšími, krehkejšími než všetci ostatní. Sú to jednoducho “krehkí” bojovníci….
 
OZ Krehkí bojovníci pomáha práve zdravotne znevýhodneným a ich rodinám, a to poskytovaním priamej pomoci formou tzv. balíčkov pomoci, resp. nepriamej pomoci prostredníctvom projektu PomôžemTi.sk. Ide o informačný web, kde zdravotne znevýhodnení, ich príbuzní a známi majú možnosť nájsť aktuálne a zrozumiteľné informácie o formách pomoci, ktoré ponúka nielen štát, ale aj rôzne mimovládne organizácie pôsobiace na Slovensku. Prevádzka webu však niečo stojí a vecný dar od víťaza Zápasu storočia je v aukcii hlavne za účelom zabezpečenia dostatku financií na budúci rok.
 
Aukcia prebieha na https://aukcie.ludialudom.sk/aukcie/tovary/1rozne/4892tricko-od-bojovnika-a-vitaza-zapasu-storocia-attilu-vegha a končí v utorok 10. decembra o 21:00.
 
Ak sa nemôžeš alebo nechceš zúčastniť aukcie, činnosť tohto združenia môžeš podporiť aj na https://www.ludialudom.sk/profil/detail/30746. Staňte sa tak spolu s nami a Attilom súčasťou iniciatívy Giving Tuesday - svetového dňa darovania a dobrých skutkov, ktorý sa koná 3. decembra. Viac informácií o OZ Krehkí bojovníci nájdete na ich stránke pomozemti.sk a facebooku (Občianske združenie Krehkí bojovníci).

Kam ďalej

"Každý kto zápasí a považuje sa za profesionálneho športovca a hlavne zarába za zápas nehorázne peniaze, by sa mal pravidelne podriaďovať dopingovým testom. " hovorí Monika Chochlíková v druhej časti rozhovoruHľadá sa vyzývateľ pre Dávida KozmuPit Cage Fighting predstavil parádny hlavný zápas ťažkých váhBox: Wilder si pripísal ďalšie šialené KO (video)Nový Mr. Comeback? Denis Farkaš predviedol famózny obratPodmaní si Buchinger aj Poľsko?