Kurzové stávky pred KSW 52: Prekvapí podceňovaný Buchinger odborníkov?


Slovenský reprezentant je pasovaný do role jasného outsidera.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Parnasse vs. Buchinger

Bývalý šampión organizácií Cage Warriors a M-1 Global môže do svojej zbierky cenných titulov pridať ďalší veľký zárez. Avšak poľské KSW mu rozhodne nechce dať svoj opasok len tak zadarmo, a tak proti nemu stavia svoje eso.

Samozrejme, reč je o Ivanovi Buchingerovi, ktorého už o týždeň uvidíme vo veľkom súboji o opasok KSW. Buchingera však nečaká nič jednoduché, keďže jeho súperom v titulovom dueli bude talentovaný Salahdine Parnasse. Parnasse sa doposiaľ v rámci KSW predstavil štyrikrát a v každom z týchto vystúpení bol úspešný. 

Stále len 21-ročný neporazený francúzsky bojovník sa pri aktuálnej "pauze" Mateusza Gamrota dostal k dočasnému titulu pérovej váhy KSW. Nik ale nemôže spochybňovať, či tento opasok patrí Parnassemu oprávnene. 

Salahdine Parnasse v KSW ukazuje, prečo ho považujú za jedného z najperspektívnejších európskych zápasníkov. Výborný kickboxer, ktorý hrozí najmä z protiútokov a vie si so súpermi poradiť aj v klinči, znamená pre kohokoľvek poriadnu výzvu. Obzvlášť, keď Parnasse nie je bezbranný ani na zemi a disponuje fantastickou kondíciou. Parnasse je síce občas kritizovaný za to, že sa príliš nenáhli za ukončeniami, avšak na druhú stranu, viackrát potvrdil svoje kardio, ktoré ho zatiaľ nikdy nezradilo. 

Ivan Buchinger je pre slovenských fanúšikov známa tvár. S jeho medzinárodnými úspechmi sa môže porovnávať jedine Attila Végh a v súčasnosti ešte Tomáš Deák. Buchinger je veľmi skúsený bojovník, ktorý si toho vo svojej kariére preskákal naozaj veľa. Veď koľko zápasníkov si môže povedať, že stáli v jednej klietke aj s hviezdnym Conorom McGregorom.

A práve skúsenosti by mohli byť "Bukiho" najväčšou zbraňou. Tie by Buchinger mohol zužitkovať hlavne v neskorších kolách, keďže duel je vypísaný na 25 minút. Parnasse je známy svojou skvelou kondíciou, no na rozdiel od Buchingera sa ešte v živote neocitol v štvrtom kole titulového súboja.

Buchinger je výborný na zemi, kde je schopný protivníka ohroziť hneď niekoľkými druhmi submisií. Parnasse dosiaľ v zápasoch nestrávil na zemi toľko času, aby sme mohli naplno vidieť jeho zemiarske kvality. Francúz si v podobnej situácii dokázal vždy poradiť, lenže ešte na zemi nezápasil s bojovníkom Buchingerových kvalít. 

Ak sa pozrieme na kurzy, Parnasse je jasný favorit duelu. Vzhľadom na Francúzove doterajšie výkony musíme objektívne súhlasiť s tým, že Parnasse skutočne je favoritom duelu, ale sme toho názoru, že Buchinger je omnoho bližšie než hovoria papierové predpoklady. Preto radíme využiť lákavý kurz na slovenského reprezentanta.

Návrat Khalidova

Celá karta turnaja v meste Gliwice je už tradične plná zaujímavých zápasov. Najviac istotne vytŕča veľký návrat Mameda Khalidova. Ten po dvoch prehrách s Narkunom najprv ukončil kariéru, no potom, tak trošku podľa očakávania, ohlásil veľkolepý návrat.

A KSW rozhodne neplánuje rozmaznávať ani svoju historicky najväčšiu hviezdu. Veď Khalidova čaká po pauze nebezpečný Scott Askham, ktorý to po odchode z UFC "seká jedna radosť". Askham sa po troch výhrach pred limitom stal šampiónom strednej váhy. V dueli s Khalidovom však opasok nebude v hre, pretože zápas je vypísaný vo váhe do 85 kilogramov.

Askham je považovaný len za mierneho favorita. To je zaujímavá skutočnosť, špeciálne vzhľadom na Britovu formu v posledných dueloch a dlhšiu pauzu Khalidova. Khalidov si nepripísal víťazstvo už viac ako dva a pol roka a v klietke nestál vlastne celých 12 mesiacov. Okrem toho musel riešiť nepríjemnosti nesúvisiace s jeho športovou kariérou.

Očakávame, že Askham od úvodnej sekundy nedá bývalému kráľovi KSW dýchať a poriadne na neho zatlačí. Khalidov sa však na tento zápas tvrdo pripravoval a svoju kožu rozhodne nepredá lacno. 

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play