Návrat Oktagonu do Košíc sa bude niesť v znamení súboja Wittnera s Pukačom


Oktagon včera predstavil ďalšie zo svojich podujatí pre rok 2020.

Po dávnejšie oznámených turnajoch v Šamoríne a Ostrave včera organizácia Oktagon MMA predstavila aj ďalší galavečer pre rok 2020. Oktagon sa vráti do Košíc, a to so zápasom medzi Jozefom Wittnerom a Róbertom Pukačom.

Pôjde o celkovo štvrtý turnaj série Prime, ktorá sa teda už po tretí raz ukáže v košickej Crow Aréne. Tam sa konali aj prvé turnaje Oktagon Prime a práve v tom ostatnom sme videli v hlavnom zápase Jozefa Wittnera.

Wittner vtedy neuspel v dueli s Matém Kertészom. V podobnej pozícii sa však nachádza aj Wittnerov súper. Róbert Pukač prehral v septembri „Bitku o Bratislavu“ a rovnako ako Wittnera ho teraz zaujíma najmä možnosť návratu na víťaznú vlnu.

Tento zápas môže zamiešať kartami vo welterovej váhe. Síce nebude mať vplyv na bezprostrednú titulovú situáciu, no keďže Wittner aj Pukač sa nachádzajú na popredných pozíciach v rebríčku welterovej divízie, od výsledku sa bude odvíjať ďalší matchmaking v hmotnostnej kategórii.

Program organizácie Oktagon zatiaľ sľubuje zaujímavý rok 2020. Podujatia v mesiacoch naznačujú, že Oktagon plánuje usporiadať viac eventov ako v predošlých rokoch. A vzhľadom na to, že hneď dva z troch plánovaných turnajov sú zo série Prime, môžeme očakávať zvýšenú využiteľnosť tejto značky, ktorá vznikla po uzavretí spolupráce so skúseným promotérom Jurajom Winkelmesom.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play