Oktagon 16: Ďatelinku čaká životný zápas s premožiteľom "Piráta"


Ostravský Oktagon 16 získal na štartovku duel, ktorý môže potvrdiť titulového vyzývateľa.
Po viacerých výhrach, ktoré zaznamenal v uplynulom roku, sa stal Milan Ďatelinka horúcim adeptom na titulový súboj v divízii s limitom do 84 kg. V tejto váhovej kategórii dlhodobo pôsobí Karlos Vémola a už nejaký čas sa hovorí o možnom dueli medzi českým "Terminátorom" a slovenským "Ďatlom", či ak chcete "Mr. Comebackom". Vémola sa po prehre s Véghom chce čo najskôr vrátiť do zápasového kolotoča, avšak najprv sa musí vysporiadať so svojimi zdravotnými problémami. To však neznamená žiadnu komplikáciu pre prípadný duel Vémolu a Ďatelinku, keďže o tom sa hovorí skôr v dlhodobom horizonte. Od Milana Ďatelinku sa očakáva, že svoju účasť v inauguračnom titulovom zápase strednej váhy potvrdí ešte aspoň jedným víťazstvom.
Príležitosť dokázať, že jeho meno sa s opaskom spája oprávnene, bude mať Ďatelinka už v Ostrave. A Ďatelinku čaká ťažká skúška. Preverí ho u nás dobre známy Grzegorz Siwy, ktorý pred rokom zdolal Samuela Krištofiča.
Medzitým Siwy zápasil aj s Makhmudom Muradovom, v súčasnosti už pôsobiacim v UFC. V tomto kalendárnom roku stihol Siwy dva duely s bilanciou 1-1. Rozhodne mu nebude chýbať motivácia pre návrat na víťaznú vlnu. „Na ďalší zápas si musím trošku počkať, no už mám plán, ako využiť ten čas. Všetkých pozývam do Ostravy," komentoval Siwy oznámenie duelu.
Oktagon postupne korunuje šampiónov v jednotlivých váhových kategóriách a v užšom výbere je celkom určite aj titul strednej váhy. V prípade, že Ďatelinka zvládne tento test, sa zrejme dočkáme stretu Ďatelinku a Vémolu práve o opasok strednej váhy.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play