Box: Joshua je zahnaný do kúta, Ruiz môže opäť prekvapiť


Joshua má pred sebou existenčný zápas. Naopak Ruiz môže opäť len prekvapiť.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Júnový šok v MSG

Mala to byť veľkolepá premiéra na americkej pôde, no napokon z toho bola pre Anthonyho Joshuu hotová pohroma.

Dovtedy neporazený šampión superťažkej váhy vstupoval do ringu ako jasný favorit proti Andymu Ruizovi, náhradníkovi za dopingového hriešnika Millera. Ruiz nemal pre britského šampióna a olympijského víťaza z Londýna 2012 predstavovať žiadnu výraznú hrozbu. Avšak opak bol pravdou.

Joshua po prvotnom úspechu začal robiť chyby, na ktoré kruto doplatil. Ruiz ho poslal k zemi a nakoniec aj ukončil v siedmom kole. Madison Square Garden bola na nohách.

Ihneď po tomto šoku bolo si každý uvedomoval, že sa musíme dočkať odvety. Joshua mal v zmluve klauzulu, ktorá mu zaručovala odvetný duel a Ruiz nijako neprotestoval. Po obrovskom šoku má možnosť pred celým svetom potvrdiť, že je ďaleko lepší než sa predpokladalo.

Rokovania o odvete nemali veľmi komplikovaný priebeh, azda najväčšie nezhody panovali ohľadom dejiska odvetného súboja, keďže Ruiz sa chcel vyhnúť zápasu v Británii, teda na súperovej pôde. Obe strany sa napokon po lukratívnej ponuke rozhodli pre Saudskú Arábiu.

Odveta je tu už dnes (od 20:00 na Sport 2)

Odveta nás čaká už dnes večer. Andy Ruiz bude môcť dokázať, že opasky mu patria právom, naopak Joshua si môže vziať späť to, čo mu podľa neho patrí. Po strate neporaziteľnosti je to pre hviezdneho Brita priam existenčný zápas. Ďalšia porážka by mu zrejme nadobro zahatala cestu k pozícii, na ktorú sa mal dostať. 

Joshua je roky považovaný za budúcnosť svetového boxu. To jemu mal Vladimir Klitschko symbolicky odovzdať žezlo superťažkej váhy. Čakalo sa, že Joshua sa postaví svojim dvom veľkým rivalom, Wilderovi a krajanovi Furymu, a v oboch vyzve v dueloch o absolútnu nadvládu.

Po nečakanej prehre s Ruizom sa však "AJ" nachádza v úplne inej situácii. Ak chce svoje meno vrátiť do spoločnej konverzácie s Wilderom a Furym, ktorých onedlho čaká vzájomný zápas, musí bezpodmienečne zdolať Ruiza a potom asi pridať aj ďalšie víťazstvá. 

Na Brita je tak pred dnešným súbojom kladený nepríjemný tlak, ktorý mu môže zväzovať ruky. Ak spraví akúkoľvek chybu, Ruiz by to mohol potrestať podobne ako v prvom zápase. Joshua je preto nútený byť obozretný. Stáť v ringu s mužom, ktorý už raz ukázal, že vás dokáže trafiť, a ba čo viac, aj knokautovať, nie je jednoduchá úloha.

Lenže na špičke superťažkej váhy by pravý šampión mal ukázať svoju veľkosť práve v takýchto chvíľach. Vo chvíľach, kedy je zatlačený do kúta a prehra môže znamenať koniec všetkým snom.

Ruiz nemá čo stratiť. Nikto od neho nečakal, že by sa niekedy mohol dostať k titulu. On to však dokázal a teraz ho pozná celý svet. 

Samozrejme, Mexičan urobí všetko pre to, aby si opasky udržal. Ruiz nejde na výlet, do zápasu rozhodne vstúpi s víťaznou mentalitou. Veď kto by šiel do zápase takejto úrovne s tým, že mu je výsledok ľahostajný. Obzvlášť, ak môžete v prípade výhry ešte navýšiť svoj kredit.

Joshua je určite lepší boxer ako Ruiz. Avšak všetko sa bude odvíjať od toho, ako sa Joshua vysporiada s tlakom. Ak zostane po celý čas pokojný a sústredený, mal by Ruizovi oplatiť porážku. Avšak Mexičan už dokázal, že mu stačia menšie zaváhania a duel môže rozhodnúť niekoľkými údermi. Veľmi zaujímavá je skutočnosť, že Ruiz pred dnešným súbojom navážil viac, než pred ktorýmkoľvek jeho duelom za posledných 10 rokov.

Všeobecne panovalo presvedčenie, že Ruiz tentokrát príde do zápasu ľahší, keďže mal viac času na prípravu. Namiesto toho prichádza súčasný šampión do duelu o približne 6 kilogramov ťažší. Joshua naopak schudol oproti júnovému zápasu asi 5 kilogramov.

Neváhajte, registrujte sa cez náš odkaz a stavte si na svojho favorita v stávkovej kancelárii Tipsport, ktorá ponúka rovných 15 euro ZADARMO!

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play