UFC: Muradov sa blysol úžasným knokautom (video)


Muradov za svoj knokaut získal aj 50-tisícový bonus za výkon večera.

Makhmud Muradov si v americkom Washingtone pripísal druhé víťazstvo v rámci UFC. V tvrdom súboji s Trevorom Smithom si počkal na svoju chvíľu a v treťom kole predviedol úžasný knokaut.

Muradov mal navrch aj v úvodných dvoch kolách. Najmä v 10. minúte súboja nebol veľmi ďaleko od ukončenia zápasu submisiou, no Smitha zachránil koniec druhého kola.

Smith vedel, že jeho jedinou nádejou je ukončiť duel pred limitom. Tým sa však viac otvoril prípadným kontrám Muradova, ktorý presne jedno takéto zaváhanie v obrane využil. „Už od prvého kola som vedel, že ho môžem knokautovať. Ale nechcel som to príliš uponáhľať. Radšej som si počkal, kým bol viac unavený. Uvedomoval som si tiež, že je tvrdý, takže som naozaj nechcel urobiť chybu," uviedol Muradov po zápase.

Muradov si okrem svojej výplaty odnáša z hlavného mesta USA aj 50-tisícový bonus za výkon večera. Rodák z Uzbekistanu ťahá už 13-zápasovú víťaznú šnúru.

V UFC zaknihoval posledné dve víťazstvá. Muradov si je veľmi dobre vedomý toho, že úspech už dlhšie slávi vďaka tomu, že sa spolieha na svoje silné stránky. „Vedel som, že vyhrám, keď budem robiť to, čo viem."

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play