Box: Joshua priznal, že musel boxovať rozumnejšie (zostrihy)


Anthony Joshua sa po taktickom výkone vrátil na trón superťažkej váhy.

Nemohol si dovoliť ďalšiu prehru a presne takým spôsobom aj pristúpil k zápasu, ktorý mohol zničiť všetky jeho ambície.

Anthony Joshua vedel, že nemá na výber. Buď zdolá Andyho Ruiza v odvetnom zápase, alebo bude môcť zrejme nadobro zabudnúť na nadvládu nad superťažkou divíziou.

Joshua teda aj takým spôsobom pristúpil k včerajšiemu duelu. Nebol taký agresívny ako v júnovom zápase, ktorý ho stál nulu v kolónke prehier. Tentoraz si Joshua dával pozor na to, aby sa nenechal uniesť a nepristúpil na Ruizovu hru. To znamená, že Joshua musel zamedziť akýmkoľvek náznakom prestrelky či divokejšej výmeny.

Táto taktika napokon pre Brita slávila úspech. „Rozumiem tomu, že moji fanúšikovia chcú vidieť, ako svojich súperov knokautujem. Lenže v určitých zápasoch musíte boxovať rozumnejšie. Musel som nájsť odpoveď na Andyho štýl," vysvetlil Joshua svoj prístup k duelu.

Britský boxer bol po zápase kritizovaný istou časťou publika či odbornej verejnosti. Poniektorí mu totiž vyčítajú, že predviedol príliš taktický výkon, ktorý nepriniesol veľa vzruchu. Joshua však svoju taktiku obraňuje. Veď vďaka sa napokon aj vrátil na trón superťažkej váhy. 

V prvom zápase Joshua nerešpektoval silu Ruizových úderov a doplatil na to. Tentokrát si už dal pozor na Mexičanove výpady. „Viem boxovať, no užívam si, keď v ringu bojujem. V srdci som bojovník. Preto sa občas môže stať, že sa nechám uniesť, avšak som muž, ktorý sa dokáže poučiť zo svojich chýb."

„Nebudem sa vyhovárať, nikdy to neurobím. Toto je box. Ja zvyknem byť ten, kto rozdáva knokauty, no naposledy ma súper pekne nachytal. Rešpektujem Andyho a aj jeho trénera, ale dnes som chcel ukázať inú stránku tohto krásneho športu," dodal staronový šampión.

Joshua získať naspäť opasky organizácií WBA, IBF, WBO a IBO. Ďalší program Anthony Joshuu je zatiaľ otázny, no jeho promotér Eddie Hearn má jasný odkaz pre zbytok superťažkej váhy: „"AJ" chce byť absolútnym šampiónom a aj ním bude. To vám sľubujem."

Zostrihy odvetného duelu medzi Joshuom a Ruizom:

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play