Ruiz: Tie tri mesiace osláv sa na mne podpísali


Andy Ruiz priznal, že si do včerajšieho zápasu nepriniesol ideálnu formu.

Do prvého zápasu Ruiz naskočil len pár týždňov pred jeho uskutočnením. Aj napriek tomu ale zdolal dovtedy neporazeného šampióna Anthonyho Joshuu.

Bolo jasné, že Joshua tentoraz príde lepšie pripravený. To isté sa však čakalo aj od Ruiza, ktorý mal pre zmenu k dispozícii celý tréningový kemp a svoju formu tak mohol vyladiť oveľa lepšie ako v júni.

O to väčším prekvapením bolo, že Ruiz sa na váženie dostavil o viac ako 6 kg ťažší oproti prvému zápasu. Navyše, Ruiz navážil najviac za posledných 10 rokov jeho kariéry.

To bol prvotný signál toho, že čosi nie je v poriadku. Aj v odvetnom zápase sa Ruizovi podarilo svojho soka niekoľkokrát dobre zasiahnuť, no ani jeden úder nemal taký efekt ako v prvom dueli v Madison Square Garden. Joshua robil svoju prácu, bodoval, predvádzal šikovný pohyb, na ktorý Ruiz nenachádzal veľa odpovedí. 

V istých chvíľach sa až zdalo, že na väčšiu aktivitu chýba Ruizovi energia. 

Mexičan nakoniec po rozhodnutí bodových arbitrov, ktorí výhru jednohlasne prisúdili Joshuovi, sám priznal, že skutočne nebol v optimálnej forme. „Asi som sa nepripravil tak dobre, ako som mal. Tie tri mesiace osláv sa na mne podpísali. Mal som trénovať tvrdšie, nabral som príliš veľa váhy a nebol som schopný púšťať sa do mojich kombinácií."

Ruizove slová svedčia o naozaj zvláštnom prístupe k šanci, ktorá sa už znova nemusí naskytnúť.

Na jednu stranu je pochopiteľné, že Ruiz dlhšie oslavoval júnový šok, ktorý je prirovnávaný k zápasu medzi Jamesom Busterom a Mikeom Tysonom. Avšak skutočnosť, že tieto oslavy takýmto výrazným spôsobom ovplyvnili prípravu pred odvetou, je zarážajúca.

Ruiz zároveň ale odmieta použitie svojej slabšej prípravy ako výhovorky. „Určite sa nechcem vyhovárať. Myslím, že som ho viackrát dobre zasiahol, no boxoval naozaj výborne. Bez pochýb dnes zvíťazil, proti tomu sa nedá namietať. No keď spravíme trilógiu, prídem v životnej forme!" sľuboval Ruiz.

Nedá sa predpokladať, že Joshua a jeho tím prejavia veľký záujem o tretí duel.

Kam ďalej

Tomáš Deák sa predstaví v prestížnej ruskej lige RCC, IMF je iba medzizastávka! Senec ukrýva klenot, Richard Husenica je slovenská budúcnosť BJJFilm Attila prekonal očakávania, v sledovanosti predbehol aj hollywoodske trhákyFilm ATTILA prepisuje pohľad na bojové športy (recenzia)UFC 247: Jones v tesnom zápase udržal titulJakub Müller ukázal neskutočné gesto fair play